Daugiau nei 10 proc. augo nekvalifikuotų darbininkų, apsaugos, medicinos, socialinės rūpybos, telekomunikacijų, miškininkystės, bankininkystės, teisės, administravimo, informacinių technologių (IT), statybų, apgyvendinimo sektoriaus, kultūros, aukščiausio lygio vadovų ir kitų sričių darbuotojų atlyginimai.
Mažiausio atlygio pokyčio (iki 5 proc.) sulaukė klientų aptarnavimo, draudimo, farmacijos pramonės, viešojo administravimo ir paslaugų įmonių darbuotojai.
2023 metais daugiausia uždirbo aukščiausio lygio vadovai, IT architektai, programuotojai, finansų, teisės, IT skyrių ir rizikos vertinimo vadovai, informacinių ir ryšių technologijų specialistai bei advokatai ir teisininkai.
Tipinis daugiausia uždirbantis darbuotojas – 35–44 metų amžiaus vyras su aukštuoju (magistro laipsnis) išsilavinimu, turintis 6–10 metų darbo patirties, dirbantis Vilniuje, užsienio kapitalo didelėje įmonėje (1000 ir daugiau darbuotojų).
Darbo rinkos naujokų (iki 25 metų amžiaus) atlyginimai buvo mažiausi, tačiau ne ką didesni (8 proc.) buvo 55-erių ir daugiau amžiaus darbuotojų atlyginimai. Mažiausiai pernai augo 35-44 metų amžiaus darbuotojų algos (6 proc.).
Moterų atlygio vidurkis per metus paaugo 9 proc., vyrų – 11 proc., o moterų atlyginimo vidurkis buvo 20 proc. mažesnis nei vyrų.
Per metus atlyginimai labiausiai augo Marijampolės, Tauragės ir Šiaulių apskrityse. Aukščiausi atlyginimai išlieka Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
2023 metais „manoalga.lt“ svetainėje, atmetus pasikartojančias anketas ir duomenų ekstremumus, savo atlyginimų duomenis pateikė 12,1 tūkst. dirbančiųjų.