Meksikoje uždrausta prekyba elektroninėmis cigaretėmis

Meksikoje antradienį uždrausta prekyba elektroninėmis cigaretėmis ir kitais garinimo įrenginiais, nerimaujant dėl jų poveikio žmonių sveikatai, paskelbė vyriausybė.
Elektroninė cigaretė
Elektroninė cigaretė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras pareiškė, jog teigti, kad elektroninės cigaretės yra saugi alternatyva tabako dūmų įkvėpimui, yra „melas“.

„Garai taip pat kenkia sveikatai“, – pridūrė prezidentas, Pasaulinę dieną be tabako (gegužės 31 dieną) pasirašęs draudimą įvedantį dekretą.

Jis parodė rožinį garinimo prietaisą, kad pailiustruotų, kaip gamintojai siekia privilioti jaunus žmones.

„Pažiūrėkite į spalvą, dizainą“, – kalbėjo A.M.Lopezas Obradoras.

Tuo tarpu sostinės Meksiko institucijos paskelbė, kad visų cigarečių rūkymas bus uždraustas sostinės pagrindinėje Zokalo aikštėje ir aplinkinėse judraus istorinio rajono prieigose.

Pasak savivaldybės, tokiu žingsniu siekiama informuoti apie pavojų sveikatai.

Meksikoje jau daugiau nei dešimtmetį draudžiama rūkyti uždarose patalpose, oficialiose institucijose, parduotuvėse, baruose ir restoranuose, išskyrus tam tikras pramogų vietas.

Meksika spalį uždraudė importuoti ir eksportuoti garinimo įrenginius ir kasetes, bet įmonės ir toliau pardavinėjo savo atsargas, pažymėjo sveikatos viceministras Hugo Lopez-Gatellis.

Naujasis draudimas apima „šių naujų produktų apyvartą ir rinkodarą“, pridūrė jis.

Kongrese taip pat tikimasi aptarti iniciatyvą išplėsti rūkymo draudimus paplūdimiuose, stadionuose ir pramogų vietose po atviru dangumi.

Elektroninėse cigaretėse skystis, kuriame paprastai būna nikotino ir kitų cheminių medžiagų, kaitinamas į aerozolį. Vartotojas įkvepia susidariusius garus, imituodamas tradicines cigaretes.

Garinimo įrenginių šalininkai teigia, kad jie yra saugesni nei tradicinis tabakas.

Tačiau Pasaulio sveikatos organizacija mano, kad elektroninės cigaretės kenkia sveikatai ir paragino vyriausybes patvirtinti griežtus reglamentus, ypač skirtus apsaugoti jaunimą.

Daugiau nei 30 šalių jau uždraudė prekiauti elektroninėmis cigaretėmis, praėjusių metų liepą pranešė PSO.

Balandžio mėnesį elektroninių cigarečių gamintoja „Juul“ sutiko sumokėti 22,5 mln. JAV dolerių Jungtinėse Valstijose, kad būtų išspręsti kaltinimai, jog įmonė sąmoningai siekė privilioti paauglius ir melavo apie tai, kokią priklausomybę sukelia jos produktai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų