Didžiausią poveikį metinei infliacijai padarė pabrangę maisto produktai ir gaivieji gėrimai, būsto prekės ir paslaugos, alkoholiniai gėrimai ir tabako gaminiai, poilsio ir kultūros prekės ir paslaugos, taip pat viešbučių ir restoranų paslaugos.
Vien maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos per metus pakilo 4,1 procento.
Daržovės pabrango 17,6 proc., miltai ir kiti grūdų produktai – 12,2 proc., kiauliena – 12 proc., makaronai – 8,9 proc., duona – 8,4 proc., mėsos produktai – 7,9 proc., o grietinė – 6,1 procento.
Tačiau kava atpigo 7,2 proc., švieži vaisiai – 2,8 proc., o paukštiena – 1,1 procento.
Vidutinės alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių kainos per metus pakilo 4,7 proc., o būsto prekės ir paslaugos pabrango 4,2 procento.
Poilsio ir kultūros paslaugų grupėje vidutinės kainos pakilo 3 proc., o viešbučių ir restoranų paslaugos pabrango 4,8 procento.
Palyginti su gegužės mėnesiu, prekių kainos Latvijoje paaugo 0,1 proc., o paslaugų kainos – 0,9 procento.
Per mėnesį pabrango alkoholiniai gėrimai ir tabako gaminiai, taip pat su poilsiu ir kultūra susijusios prekės ir paslaugos. Be to, pakilo kainos įvairių prekių ir paslaugų kategorijoje, tačiau atpigo drabužiai ir avalynė.
Beje, vartotojų kainos Latvijoje pirmąjį vasaros mėnesį buvo 9,7 proc. didesnės negu 2015 metų birželį. Prekės buvo 8,6 proc. brangesnės, o paslaugos – 12,7 procento.