2018 04 17 /10:50

Raimondo Kurlianskio advokatas: „Evaldas Pašilis susitikinėjo su „MG Baltic“ atstovais“

Koncerno „MG Baltic“, Liberalų sąjūdžio ir Darbo partijos politinės korupcijos byla šią savaitę perduodama teismui – kaltinamiesiems šioje byloje įteikiami kaltinamieji aktai. Įtariamojo šioje byloje Buvusio koncerno viceprezidento Raimondo Kurlianskio advokatas prabilo, kad byla buvo tiriama selektyviai, nes esą su koncerno atstovai susitikinėjęs generalinis prokuroras Evaldas Pašilis net nebuvo apklaustas. Pats E.Pašilis šią informaciją kategoriškai neigia.
Evaldas Pašilis ir Raimondas Kurlianskis
Evaldas Pašilis ir Raimondas Kurlianskis / 15min nuotr.

Antradienį koncernas pranešė apie jo atstovams įteiktą kaltinamąjį aktą ir pareiškė, jog kaltinimai „MG Baltic“ yra nepagrįsti.

Anot įmonių grupės, procesu bandoma pasinaudoti kovoje dėl politinės įtakos.

„Po dvejų metų išvedžiojimų ir interpretacijų pagaliau turėsime galimybę lygiavertėmis sąlygomis įrodinėti savo poziciją teisme. Per šį laikotarpį be jokių skrupulų buvo viešinama tyrimo medžiaga, formuojama nuostata, kad bet kuris paminėtas asmuo yra jau kaltas nepriklausomai nuo teismo proceso baigties“, – pranešime cituojamas „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus.

„Toks beatodairiškas siekis paženklinti kaltinimais koncerną „MG Baltic“ tik didina visuotinį nepasitikėjimo jausmą bei demonizuoja ne tik verslą ir politines partijas, bet ir bet ką, kas patenka po specialiųjų tarnybų presu“, – pridūrė jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Darius Mockus
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Darius Mockus

R.Kurlianskio advokatas pirštu bedė į generalinį prokurorą

Buvusio koncerno viceprezidento Raimondo Kurlianskio advokatas Simonas Slapšinskas BNS patvirtino, kad kaltinamasis aktas buvo įteiktas ir jo klientui.

Pasak jo, teisme bus sudarytos realios galimybės „gynybos pusei ginčyti kaltinimą, pateikti savo argumentus, savo paaiškinimus“.

„Paties tyrimo metu kilo pagrįstų abejonių dėl pačio tyrimo tendencingumo ir paties prokuroro šališkumo“, – sakė teisininkas.

S.Slapšinsko teigimu, tyrimas buvo atliekamas selektyviai, o tai, pasak jo, galima įrodyti ir tuo, jog teisėsauga neapklausė su „MG Baltic“ atstovais susitikinėjusio generalinio prokuroro Evaldo Pašilio.

Mes disponuojame informacija, kad teisėsaugos institucijos turėjo informacijos, kad po paskyrimo į generalinio prokuroro pareigas E.Pašilis taip pat buvo susitikęs ir ne kartą susitikęs su „MG Baltic“ atstovais, - teigia advokatas.

„Mes disponuojame informacija, kad teisėsaugos institucijos turėjo informacijos, kad po paskyrimo į generalinio prokuroro pareigas E.Pašilis taip pat buvo susitikęs ir ne kartą susitikęs su „MG Baltic“ atstovais“, – kalbėjo advokatas.

„Apie tai, kur vyko tokie susitikimai, kas juose buvo kalbama, mano klientas pateiks šitą informaciją teisminio nagrinėjimo metu“, – pridūrė jis.

Iškart po šio pasisakymo Generalinė prokuratūra išplatino pranešima, kad E.Pašilis kategoriškai neigia po paskyrimo į pareigas susitikinėjęs su kokiais nors verslo koncerno, kuriam yra įteikti kaltinimai politinės korupcijos byloje, atstovais ir primena, kad apie dalyvavimą bendrakursių susitikime, kuriame dalyvavo ir R.Raulynaitis, buvo skelbta viešai 2016 m. vasarą.

„Tai jau buvo skelbta viešai, atsakant į žurnalistų klausimus. Vienintelis susitikimas su buvusiu kurso bendramoksliu R. Raulynaičiu vyko kurso susitikime 2016 m. pradžioje, maždaug mėnuo po paskyrimo į pareigas. Kurso susitikimas vyko viešoje vietoje - kavinėje, dienos metu. Jo metu asmeniškai su R. Raulynaičiu bendrauti neteko, tik abu dalyvavome tame pačiame renginyje. Jokių kitų susitikimų, bendravimo su minimo koncerno atstovais nėra buvę. “ - teigia generalinis prokuroras E.Pašilis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Evaldas Pašilis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Evaldas Pašilis

Prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba patvirtina, kad politinės korupcijos byloje vyksta suplanuoti procesiniai veiksmai – kaltinamojo akto įteikimas proceso šalims. Įteikus kaltinamąjį aktą byla bus perduota teismui.

Apie bylos perdavimą į teismą visuomenei ir žiniasklaidos atstovams bus pranešta spaudos konferencijos metu. Spaudos konferencijos vieta ir laikas bus pranešta papildomai.

Suprasti akimirksniu

  • 2016 m. gegužės 12 d. STT agentai sulaikė tuometinį Liberalų sąjūdžio lyderį E.Masiulį, jo namuose rasti 106 tūkst. eurų gauti iš „MG Baltic“ viceprezidento R.Kurlianskio.
  • Politikas šiuos pinigus vadina paskola, teisėsauga - kyšiu. E.Masiuliui pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu ir neteisėto praturtėjimo.
  • Iškart po E.Masiulio sulaikymo, į Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą 20 dienų buvo uždarytas R.Kurlianskis. Verslininkas įtariamas papirkimu ir prekyba poveikiu.
  • 2016 m. rugpjūčio 8 d. įtarimai stambaus masto kyšininkavimu pareikšti buvusiam Darbo partijos nariui V.Gapšiui. Jis įtariamas priėmęs 27 tūkst. eurų kyšį.
  • 2017 m. vasario 28 d. įtarimai pareikšti ir „MG Baltic“. Koncernas įtariamas papirkimu ir prekyba poveikiu.
  • 2017 m. balandžio 28 d. teisėsauga pareiškė įtarimus piktnaudžiavimu vienam iš Liberalų sąjūdžio lyderių G.Steponavičiui.
  • Kitam buvusiam liberalui Š.Gustainiui teisėsauga 2017 m. gegužės 31 d. pareiškė įtarimus kyšininkavimu. Jis įtariamas priėmęs iš R.Kurlianskio 9 tūkst. eurų kyšį kaip paramą kaip parama viešajai įstaigai „Taikomosios politikos institutas“. Jis įtariamas už šią paramą registravęs „MG Baltic“ palankias Vartojimo kredito įstatymo pataisas.
  • 2017 m. rugsėjo 22 d. teisėsauga pranešė apie du paskutinius įtariamuosius – Liberalų sąjūdį ir Darbo partiją. Partijoms įtarimai pareikšti dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo.
15min iliustracija/Politinės korupcijos bylos įtariamieji
15min iliustracija/Politinės korupcijos bylos įtariamieji

Kaltinimus neigia

Viena didžiausio pastarojo meto politinės korupcijos byla į viešumą iškilo likus maždaug pusmečiui iki Seimo rinkimų, kai 2016 m. gegužės 12 d. STT agentai pasibeldė į tuometinio Liberalų sąjūdžio lyderio E.Masiulio namų duris.

Politiko namuose rasta ketvirtis milijono eurų grynųjų. Teisėsauga įtaria, kad likus dviem dienoms iki sulaikymo 106 tūkst. eurų kaip kyšį E.Masiuliui perdavė tuometinis „MG Baltic“ viceprezidentas R.Kurlianskis.

Pats buvęs liberalų lyderis neneigia ėmęs pinigus iš verslininko, tačiau vadino juos ne kyšiu, o paskola.

Teisėsauga įtaria, kad pinigus politikas paėmė mainais už pagalbą „MG Baltic“ naudai paveikiant Vartojimo kreditų įstatymo pataisų priėmimą Seime, nutarimą dėl kelio Vilnius–Utena statybų ir įtakos parenkant vietą Jono Basanavičiaus paminklui sostinėje. Jam pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu ir neteisėto praturtėjimo.

Tą pačią dieną, kai STT agentai apsilankė E.Masiulio namuose, buvo sulaikytas ir R.Kurlianskis. Jis Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime praleido 20 dienų. „MG Baltic“ akcijas pardavęs ir iš jo veiklos pasitraukęs verslininkas įtariamas papirkimu ir prekyba poveikiu.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Raimondas Kurlianskis paleistas iš Lukiškių kalėjimo
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Raimondas Kurlianskis paleistas iš Lukiškių kalėjimo

Besitęsiant tyrimui įtariamųjų sąrašas tik plėtėsi. Teismui perduotoje politinės korupcijos byloje be E.Masiulio ir R.Kurlianskio yra dar šeši.

Kaltinimai pateikti trims juridiniams asmenims – Darbo partijai, Liberalų sąjūdžiui ir koncernui „MG Baltic“. Partijoms įtarimai pareikšti dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo, o koncernas kaltinamas papirkimu ir prekyba poveikiu.

Taip pat R.Kurlianskio naudai veikę įtariami politikai Š.Gustainis, G.Steponavičius ir V.Gapšys.

Teisėsauga buvusį Darbo partijos narį V.Gapšį įtaria priėmus 27 tūkst. eurų kyšį, dalis jo užmaskuota kaip nuolaida už jo buvusios partijos politinę reklamą, transliuotą per „MG Baltic“ koncernui priklausančią televiziją, kita dalis suteikta kaip parama viešajai įstaigai.

V.Gapšys įtariamas galėjęs veikti koncerno naudai Seime svarstant Pelno mokesčio ir Vartojimų kredito įstatymų pataisas bei balsuojant dėl kelio Vilnius– Utena projekto.

Buvęs Seimo narys ir buvęs liberalas Š.Gustainis įtariamas priėmęs beveik 9 tūkst. eurų kyšį, kuris buvo perduotas kaip parama viešajai įstaigai „Taikomosios politikos institutas“. Teisėsauga įtaria, kad Š.Gustainis už šią paramą registravo „MG Baltic“ palankias Vartojimo kredito įstatymo pataisas, jis įtariamas kyšininkavimu.

Teisėsauga mano, kad vienas iš buvusių Liberalų sąjūdžio vadovų G.Steponavičius tarėsi su R.Kurlianskiu dėl neteisėto partijos finansavimo per savo vardo paramos fondą ir jo įsteigtą „Laisvės studijų centrą“. Už tai jis įtariamas balsavęs už „MG Baltic“ naudingus teisės aktus. Jam pateikti įtarimai dėl piktnaudžiavimo.

Nei vienas įtariamasis su kaltinimais nesutinka ir anksčiau 15min teigė savo tiesą esantys pasiruošę įrodyti teisme.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai