„Nuo 2018 metų yra pereita prieš šeimų, auginančių vaikus ar įvaikius rėmimo ne mokestinėmis priemonėmis, o nuosekliai didinant tikslines išmokas vaikams, kurių dydis susietas su auginamų vaikų, įvaikių skaičiumi. Taip vadinami vaiko pinigai“, – Vyriausybės posėdyje sakė finansų ministras Vilius Šapoka.
Jis taip pat teigė, kad parlamentarų siūlymu nepagrįstai išskiriamos tik darbo užmokesčio pajamos – taip būtų skirtingai traktuojamos daugiavaikės šeimos, gaunančios, pavyzdžiui, individualios veiklos pajamas.
„Tai kartu keltų klausimų dėl siūlomo reguliavimo atitikimo konstituciniam lygiateisiškumo principui“, – argumentavo V. Šapoka.
Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas parengę valdančiųjų „valstiečių“ atstovai Seime Jonas Jarutis ir Robertas Šarknickas tvirtino, kad Lietuvos demografiniai rodikliai labai prasti ir kasmet blogėja.
„Siūlomu įstatymo projektu siekiama paskatinti socialiai atsakingas (tai yra, dirbančias) šeimas apsispręsti turėti daugiau negu vieną ar du vaikus (...) Mūsų šalyje gimsta labai mažai trečiųjų ir ketvirtųjų vaikų šeimoje. Nuolat mažėja vaikų iki 15 metų“, – įstatymo pataisų aiškinamajame rašte teigė jų iniciatoriai.
Jeigu Seimas priimtų pataisas, daugiavaikių tėvų darbo užmokestis GPM nebūtų apmokestinamas tol, kol vyriausiasis vaikas taps pilnametis. Ta pati tvarka galiotų ir vienišai daugiavaikei motinai ar tėvui.