Įstatymas parengtas atsižvelgiant į ES reikalavimą iki lapkričio 1 dienos perkelti į Lietuvos teisę Mokėjimo paslaugų direktyvą, penktadienį rašo dienraštis „Verslo žinios“.
Projekte numatyta, kad visos mokėjimo įstaigos, kurios yra tarpininkės tarp mokesčio mokėtojo ir mokesčio gavėjo, iki 2011 m. balandžio pabaigos turės gauti licencijas.
Kiek tokių įmonių, kuriose galima atsiskaityti už trečiųjų asmenų paslaugas, dabar veikia – nei Finansų ministerija, nei Valstybinė mokesčių inspekcija net preliminarių skaičių neturi.
Tačiau be licencijų toliau šia veikla negalės verstis telekomunikacijų bendrovės, dabar surenkančios mokesčius už automobilių stovėjimą, loterijos organizatorės „Olifėja“ terminalai ir prekybos tinklų parduotuvės, kuriose atsiskaitoma už komunalines ar ryšio paslaugas, spaudos kioskai, pašto skyriai ir t. t.
Gavusios licencijas įmonės galės išleisti savo mokėjimo korteles – iki šiol tokią teisę turėjo tik bankai ir kredito unijos. Tačiau mokėjimo įstaigos, kurioms bus leista atidaryti sąskaitas ir išduoti korteles, pinigus galės priimti tik mokėjimams.
Finansų ministerijos specialistai pabrėžia, kad smulkiajam verslui, kuris per mėnesį surenka ne daugiau kaip 1 mln. litų įmokų, tereikės gauti ribotos veiklos mokėjimo įstaigos licenciją – jam nebus nustatyti reikalavimai dėl kapitalo dydžio. Nors pretenduojantiesiems į neribotos veiklos licenciją pradinio kapitalo dydis, priklausantis nuo numatomų teikti paslaugų, turės sudaryti nuo 20 tūkst. eurų (69 tūkst. litų) iki 125 tūkst. eurų (431,6 tūkst. litų), o įmokėti pinigai atskirti nuo įmonės lėšų arba apdrausti.
„Mokėjimo įstaigų teikiamos paslaugos sudarys alternatyvą rinktis tarp bankų ir mokėjimo įstaigų“, – pabrėžia Finansų ministerijos Finansinių paslaugų reglamentavimo skyriaus vedėja Eivilė Čipkutė.