Vyriausybė trečiadienį priėmė sprendimą atsižvelgusi į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) išvadas.
„Įvertinus ūkio atsigavimo tendencijas, valstybės pagalbos, suteiktos kitomis formomis, apimtis, tikrai yra tikslinga pradėti atsisakyti valstybės pagalbos teikimo mokestinėmis priemonėmis, kadangi tai kelia riziką viešųjų finansų tvarumui“, – pasitarime kalbėjo finansų ministras Vilius Šapoka.
Pasak jo, atsižvelgta į tai, jog ekstremali padėtis užtruko ilgiau nei prognozuota.
Kovą buvo numatyta, kad mokestinė pagalba bus taikoma iki ekstremalios situacijos pabaigos ir dar du mėnesius po jos. Tuo metu prognozuota, kad tokia situacija galėtų tęstis 6-9 mėnesius.
Pasak VMI, į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus šiuo metu įtraukta 62,1 tūkst. įmonių, iš kurių mokestine pagalba naudojasi maždaug kas trečia – apie 23 tūkst.
VMI vadovė Edita Janušienė pažymi, kad šių įmonių sumokėtų mokesčių suma pastebimai padidėjo ir rugpjūtį pasiekė 92,6 proc. pernai tuo pat laiku sumokėtų mokesčių, pranešė inspekcija.
„Nepaisant to, kad COVID-19 neigiamas pasekmes patyrę verslininkai atidėjo apie 697,3 mln. mln. eurų mokėtinų mokesčių, sąrašuose esančių verslininkų sumokamų mokesčių rodikliai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, gerėja, o skola pastaraisiais mėnesiais auga gerokai lėčiau“, – rašoma pranešime.
Pusės mokesčių mokėtojų, kuriems taikomi atidėjimai, skola nesiekia 1 tūkst. eurų. Tik 1 proc. įmonių turi skolą, didesnę nei 0,5 mln. eurų, ir tai sudaro 54 proc. visų atidėtų mokesčių sumos.
115 įmonių pačios paprašė išbraukti jas iš nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašo ir mokesčius moka įprastai, o 963 verslininkai jau sudarė paskolos sutartis su VMI ir 46,3 mln. eurų mokesčių sumokės dalimis, be jokių palūkanų.
Nuo kovo 16 dienos jau yra sudaryta apie 4 tūkst. mokestinės paskolos sutarčių, jų vertė – 62,4 mln. eurų.