Tyrimo esmė – pagrindinių būtinų išlaidų, tokių kaip maistas ar nuoma, padengimas, siekiant išsiaiškinti, kaip žmonės elgtųsi įgiję finansinę laisvę.
Ar tokiu atveju žmonės visą dieną sėdės ant fotelio žiūrėdami filmus „Netflix“, žais vaizdo žaidimus, o galbūt nuspręs pradėti savo verslą? Ir ar jie bus laimingi?
Ar žmonės visą dieną sėdės ant fotelio žiūrėdami filmus „Netflix“, žais vaizdo žaidimus, o galbūt nuspręs pradėti savo verslą?
Trečiadienį „Y Combinator“ atstovas Samas Altmanas paskelbė apie vyriausiojo projekto tyrėjo paieškas. Pats projektas truks penkerius metus.
Tiesa, paklaustas, kokia suma gali būti laikoma pakankama pagrindiniams poreikiams padengti, S.Altmanas konkretaus atsakymo sakė kol kas pateikti negalintis.
„Viena iš idėjų yra pabandyti tirti su skirtingomis sumomis“, – sakė jis.
S.Altmanas teigė, kad tyrėjas padės nustatyti pagrindinius atrankos kriterijus, taip pat ar tyrimas bus vykdomas vienoje vietovėje, ar visoje šalyje, ir ar tyrime dalyvaus tik pavieniai asmenys, ar šeimos.
Kol kas S.Altmanas nežino ir konkretaus tyrime dalyvausiančių žmonių skaičiaus, bet neabejoja, kad jis bus dviženklis.
„Jie turės visišką laisvę daryti tai, ką nori. Jie turės būtinas pajamas, taigi, jeigu pradės nemėgti darbo, galės į jį neiti. Neturės dirbti tik dėl to, kad galėtų sumokėti nuomą. Ką žmonės darytų, jeigu turėtų tokią laisvę?“ – apie tyrimą kalbėjo „Y Combinator“ atstovas.
Suomijoje neseniai pasirodė pasiūlymas savo piliečiams per metus mokėti apie 10 tūkst. dolerių ir tokiu būdu panaikinti visą kitą valstybės skiriamą socialinę paramą, kuri daug kainuoja ir kurios skyrimas paskendęs biurokratinių institucijų labirintuose.
S.Altmanas teigia, kad tyrimo tikslas yra suprasti, kaip reikalingų pajamų gavimas veiktų JAV, ir pridūrė, kad, jo manymu, ši šalis ateityje priims sprendimą dėl šių pajamų skyrimo piliečiams, technologinei pažangai ir toliau naikinant darbus.