Dar prieš mėnesį buvo manyta, kad bankui reikia 5 mlrd. eurų kapitalo, tačiau Europos Centrinis Bankas (ECB) antradienį pareiškė, kad reikalinga kapitalo suma yra daugiau kaip 3 mlrd. eurų didesnė.
Siekdamas paaiškinti, kodėl BMPS gelbėjimas atsieis brangiau, Italijos centrinis bankas pareiškė, kad gelbėjimo valstybės lėšomis planas pareikalaus didesnių išlaidų negu pradinis „rinkos sprendimas“, kuris buvo orientuotas į privačius investuotojus.
Pagal tą pradinį planą buvo apskaičiuota, kad bankui reikia 5 mlrd. eurų. Iš jų maždaug 3 mlrd. eurų turėjo būti skirta dėl BMPS blogų paskolų pardavimo atsiradusių nuostolių padengimui, o dar 2 mlrd. eurų turėjo būti panaudoti apsaugai nuo „paskolų, kurios greičiausiai nebus grąžintos, padengimo rodiklio“ padidėjimo.
O pagal „Monte dei Paschi di Siena“ gelbėjimo valstybės lėšomis planą „tiesioginės valstybės išlaidos“ sudarys maždaug 4,6 mlrd. eurų, pareiškė centrinis bankas.
„Prie šios sumos reikia pridėti paskesnę kompensaciją mažmeniniams investuotojams (apie 2 mlrd. eurų), taigi bendra suma sudarys maždaug 6,6 mlrd. eurų, – pažymėjo bankas ir pridūrė: „Kitų nei Italijos valstybė subjektų išlaidos (susijusios su banko gelbėjimu) sudarys maždaug 2,2 mlrd. eurų. Taigi bendra suma sudarys 8,8 mlrd. eurų.“
Italijos žiniasklaida yra skelbusi, kad banko gelbėjimas mokesčių mokėtojams greičiausiai atsieis maždaug 6 mlrd. eurų.
BMPS prasčiausiai atlaikė šią vasarą surengtą euro zonos bankų testavimą nepalankiausiomis sąlygomis. Nuo 2014 metų jis buvo priverstas dukart padidinti kapitalą, o jo akcijos nuo šių metų pradžios atpigo 80 procentų.
1472 metais Sienoje įkurtą BMPS problemos slegia metų metus. 2007 metais banką pakirto nesėkmingas sandoris – už banką „Antonveneta“ jis sumokėjo dukart daugiau, negu tas bankas buvo vertas. Netrukus po to kilo skandalas, kai BMPS vadovybė buvo apkaltinta sukčiavimu ir lėšų švaistymu.
Vėliau BMPS patyrė milžiniškų nuostolių, dėl kurių buvo priverstas taupyti. 2015 metais bankas pirmą kartą per penkerius metus gavo pelno. Tačiau jo Achilo kulnas yra neveiksnios paskolos, kurių bendra vertė, apytikriais skaičiavimais, siekia 45 mlrd. eurų.