Prekiauti kuponais „Narvesen“ parduotuvėse bei „Lietuvos spaudos“ kioskuose pasirinkta dėl plataus šių parduotuvių tinklo, jų palankaus požiūrio į kriptovaliutas, tinkamos pirkėjų tikslinės auditorijos bei galimybės greitai įsigyti kuponus, teigiama Bitcoin kuponus sukūrusio startuolio „Rebiton“ pranešime.
„Visų pirma, šiuo projektu siekiame supaprastinti galimybę įsigyti kriptovaliutos – net ir tiems, kurie niekada jos nepirko. Nors vis dar nemažai spekuliacijų šios virtualios valiutos atžvilgiu, jau dabar matoma, kad ji bus neatsiejama tiek pasaulio finansų, tiek internetinės prekybos dalis“, – pranešime sakė „Rebiton“ atstovas Raimundas Asauskas.
Pasak „Narvesen“ ir „Lietuvos spaudą“ valdančios įmonės „Reitan Convenience Lithuania“ vadovo Viginto Bartaševičiaus, bitkoinų kuponų prekyba siekiama atliepti jaunesnės auditorijos poreikius.
Pasak Lietuvos banko Investicinių paslaugų priežiūros skyriaus viršininko Audriaus Šilgalio, Bitcoin nėra finansinė priemonė, todėl prekyba Bitcoin kuponais yra neprižiūrima ir nereguliuojama.
„Dar 2014 metais savo įspėjime teigėme, kad virtualios valiutos, tokios kaip Bitcoin, yra neprižiūrimos ir nereguliuojamos. Asmenys, perkantys ar naudojantys tokias valiutas, prisiima visą su jomis susijusią riziką ir atsakomybę už galimus nuostolius“, – komentare BNS teigė A. Šilgalis.
„Tokio tipo kuponus įsigyjantys vartotojai susiduria su visomis virtualiosioms valiutoms būdingomis rizikomis: smarkiu vertės svyravimu ir sunkiu prognozavimu, atsiskaitymo vietų nebuvimu, galimybe prarasti lėšas dėl vagysčių ir piniginių ar keityklų“, – pridūrė jis.
„Rebiton“ teigimu, tam, kad kupone esančius eurus galima būtų iškeisti į bitkoinus, nereikalaujama asmens tapatybės ar kitų dokumentų. Užtenka nurodytoje interneto svetainėje pateikti el. pašto adresą ir savo kriptovaliutų piniginės bitkoinų adresą, į kurį bus pervesta kriptovaliuta.
Pasak A.Šilgalio, tokia „Rebiton“ kuponų keitimo tvarka galimai kelia pinigų plovimo rizikas.
„Įsigaliojus Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pakeitimams, virtualiųjų valiutų prekyba ir saugojimu užsiimantiems subjektams atsiras nauji reikalavimai dėl registravimosi, klientų identifikavimo, informacijos teikimo teisėsaugos institucijoms“, – aiškino A.Šilgalis.