Štai 2010 m. J.McDonnellas nevykusiai pajuokavo pareiškęs, kad norėtų grįžti į XX a. devintąjį dešimtmetį ir nužudyti tuometinę šalies premjerę ir konservatorių partijos lyderę Margaret Thatcher.
Naujasis leiboristų patarėjas finansų klausimais pats pripažįsta, kad toli gražu nėra vienijanti figūra partijoje. Sekmadienio naktį, prieš jį paskiriant į naująsias pareigas, J.McDonnellas susitiko su profsąjungų, tradiciškai remiančių leiboristus, lyderiais.
Naujasis leiboristų patarėjas finansų klausimais pats pripažįsta, kad toli gražu nėra vienijanti figūra partijoje.
Pastarieji negailėjo liaupsių J.McDonnellui, vadindama jį maloniu politiku.
Tačiau panašu, kad tokio epiteto kalbėdami apie J.McDonnellą tikrai nenaudotų Britanijos finansinio sektoriaus atstovai.
Tapęs leiboristų patarėju finansiniais klausimais politikas pakartojo, kad „metų metus agitavo už bankų nacionalizavimą“, pridūręs, kad „bankininkai yra juokdariai“.
Be to, vienu iš savo pomėgių politikas nurodo veiklą, kuria prisidedama prie kapitalistinės sistemos sugriovimo.
Maža to, J.McDonnellas neslepia palaikantis šiuo metu oficialiai uždraustą Airijos respublikonų armiją (IRA) – ginkluotą grupuotę, atsakingą už ilgus smurto dešimtmečius Šiaurės Airijoje.
2003 m. J.McDonnellas viename iš minėjimų, skirtų IRA organizuoto bado streiko metu mirusiam asmeniui pagerbti, organizacijos veiklą pavadino „ginkluota kova, kuri Britaniją atvedė prie derybų stalo“. Maža to, politikas pareiškė, kad tik dėl IRA veiksmų įsivyravo taika Šiaurės Airijoje.