Lietuvos verslo darbdavių konfederacija (LVDK) ir Lietuvos darbdavių konfederacija (LDK) buvo vienos aktyviausių Darbo kodekso šalininkių. Organizacijų vadovai penktadienį surengė spaudos konferenciją, kurioje žadėta objektyviai įvertinti ketverių metų Vyriausybės darbą. Konkrečiau minėtas 2012 metais pasirašytas susitarimas su koalicijoje dalyvaujančiomis partijomis.
Aštresnės kritikos vengę darbdavių atstovai žėrė komplimentus – sumažėjo šešėlis, įvestas euras, pritraukta naujų investicijų, priimtas Darbo kodeksas, laikytasi finansinės drausmės, sumažėjusios elektros ir dujų kainos. Sumažėjęs nedarbas, pasak darbdavių, esą taip pat yra valdančiųjų nuopelnas, o ne emigracijos pasekmė.
„Per šiuos ketverius metus daug investuota į pastatus, gamybą, o dabar reikės investuoti į žmones ir žinias“, – teigė LVDK vadovas Valdas Sutkus.
Darbdavių atstovai tik pripažino, kad nieko nenuveikta suvaldant emigraciją. Nors emigravusieji teigia, kad juos tai privertė padaryti maži atlyginimai, kuriuos moka tie patys darbdaviai. Tačiau Darbdavių organizacijos mano, kad emigracijos mažinimas turėjo būti Vyriausybės tikslas.
„Reiktų savivaldai suteikti daugiau teisių“, – dar vieną kritikuotiną sritį rado LDK direktorius Danukas Arlauskas. Be to, beveik nieko nepasiekta mokslo ir verslo suartėjime.
Daugiausia komplimentus žarstę darbdavių organizacijų atstovai iš esmės daugiau nerado silpnų šios koalicijos vietų. Skandalai viešųjų pirkimų srityje, nevaldoma situacija valstybinėse įmonėse, korupcija, struktūrinių reformų stoka nepateko į darbdavių, aktyviai gynusių Darbo kodeksą, kritikos lauką.
Darbdavių atstovai šiai Vyriausybei teigia rašantys 7,5 balo pažymį dešimtbalėje sistemoje.