„Į dešimtuką šalių, iš kurių daugiausiai svečių atvyksta į Rusijos viešbučius, įeina Indija, Kinija, Iranas ir Turkija. 2015 m. sausio – lapkričio mėnesiais turistų iš Kinijos skaičius išaugo 54 proc., o iš Turkijos ketvirtadaliu“, – sako viešbučių tinklo „Azimut Hotels Company“ rinkodaros direktorė Natalija Korneičik.
Kinai ne vieninteliai turistai, kurių įgeidžius vis labiau tenkina rusų verslininkai.
Kinams po truputį tampant gausiausia svečių iš užsienio grupe Rusijos viešbučiuose, pastarieji pradėjo visokeriopai stengtis jiems įtikti.
„Skirtingai nei rusai ar europiečiai, kurie domisi lankomų šalių ypatumais, kinų turistai, aplankę kultūrinio ir istorinio paveldo vietas svetur, teikia pirmenybę savo virtuvės patiekalams“, – viešbučių restoranų orientavimąsi į kinų virtuvę aiškina N.Korneičik.
Maža to, Rusijos viešbučių kambariuose vis dažniau galima išvysti kinų mėgstamus arbatinukus, o restoranuose – karšto vandens, taip mėgstamo turistų iš Tolimųjų Rytų, aparatus.
Tiesa, kinai ne vieninteliai turistai, kurių įgeidžius vis labiau tenkina rusų verslininkai.
Maskvos, Sankt Peterburgo, Kazanės, Ufos ir Sočio viešbučiai ir restoranai stengiasi gauti pažymėjimus, kad jie atitinka halal, t.y neprieštaraujančius islamo religijai, reikalavimus.
Tačiau norint gauti minėtus pažymėjimus, restoranų ir viešbučių savininkai turi įdėti nemažai triūso.
Pavyzdžiui, restoranuose produktai, kuriuos islamas draudžia arba leidžia, turi būti laikomi atskirai, viešbučio teritorijoje privalo būti maldos kambarys, o jeigu jo nėra, netoliese stovėti mečetė. Be to, kambariuose neturėtų būti nė lašo alkoholio ir paženklinta Mekos kryptis.
Svečiai tokiuose viešbučiuose taip pat turi teisę bet kada paprašyti kilimėlio maldai ar Korano kopijos.