Energetikos ministerija siūlo Vyriausybei saugyklą perleisti VTF. Lietuvos naftos produktų agentūros teigimu, saugyklos išlaikymas kasmet kainuoja nuo 105 tūkst. litų iki 120 tūkst. litų.
Anot agentūros, saugyklos panaudojimo galimybėmis domėjosi kelios bendrovės, joms buvo pateikti techniniai duomenys, tačiau realaus susidomėjimo iš jų nesulaukta. Energetikos ministro sudaryta darbo grupė 2010 metų pabaigoje paskelbė, jog saugyklos kompleksas turėtų būti perduotas VTF, o vėliau privatizuotas.
„Atsižvelgiant į tai, siūlome Vilniaus miesto saugyklą kaip nebaigtos statybos objektą perduoti Valstybės turto fondui“, – rašoma agentūros rašte Energetikos ministerijai.
Turto vertintoja bendrovė „Matininkai“ nustatė, kad saugyklos su jai priklausančiu turto rinkos vertė 2011 metų rugpjūčio 31 dieną buvo 64,375 mln. litų.
Europos Komisija (EK) pernai rugpjūčio pabaigoje Lietuvos pareikalavo grąžinti beveik 10 mln. litų, panaudotų saugyklų statybai. Komisijos teigimu, Lietuva pažeidė 1998 metų „Phare“ programos įsipareigojimus. Tai pirmas atvejis, kai Lietuvai teko atiduoti ES paramą, skirtą valstybiniam projektui.
Daugiau kaip 70 milijonų litų šalies biudžetui ir dar beveik 10 mln. litų ES lėšų kainavusios mazuto saugyklos rezervuarai kelis dešimtmečius stovi tušti, nes nebaigti statyti. Pasak spaudos, į nepanaudotas saugyklas jau buvo nusitaikiusios Lietuvos ir užsienio bendrovės, bet valdžia vis delsė apsispręsti. Todėl potencialūs pirkėjai nusisuko, nes Vyriausybės netenkino jų siūlomos kainos.
2005 metais šiomis saugyklomis domėjosi vienas degalinių tinklas. Taip pat svarstyta jas perleisti šilumos gamintojams. Saugyklos domino ir naftos perdirbimo įmonę „Orlen Lietuva“, tačiau valdžios netenkino jos keliamos sąlygos.