Dalis šių įmonių priklauso arba yra susijusios su „lietuviško kraujo“ Šveicarijoje registruota finansinių technologijų „iSun“ grupe, schemoje kurį laiką figūravo ir lietuvių startuolis „kevin.“.
Naudodamos interneto vartotojų srautus stebinčios Izraelio bendrovės „Similarweb“, kotiruojamos Niujorko biržoje, duomenis ir virtualųjį privatų tinklą (VPN), vz.lt atkūrė ir išbandė schemą, kaip galima pasipildyti sąskaitas nelegaliai Europoje veikiančiuose e. kazino.
Pasirinkęs papildyti sąskaitą banko pavedimu, lošėjas buvo nukreipiamas į bendrovės „Bitandpay“ sąsają. Šią platformą vysto Šveicarijoje registruota „Veritas Capital“, kuriai iki šių metų kovo vadovavo „iSun“ darbuotojas Alfonsas Ambrazas.
A.Ambrazas teigė, kad bendrovė turėjo „daug integracijų su įvairiais paslaugų teikėjais“, tarp jų – ir su „kevin.“ bei „Foxpay“, tačiau tikino jokia nelegalia veikla neužsiėmusi.
„Bitandpay“ vartotoją toliau nukreipdavo arba tiesiai į įvairių tradicinių užsienio bankų e. bankininkystę, arba mokėjimų inicijavimo įmones, iš kurių vėliau jie kai kuriais atvejais būdavo nukreipiami į e. pinigų įstaigos licenciją turinčią „Foxpay“. Ši priklauso „iSun“ grupės vadovei ir akcininkei Ievai Trinkūnaitei.
„kevin.“ vz.lt tikino neturėję jokių verslo santykių su „Bitandpay“ bei „iSun“ grupe ar juo labiau neteikę paslaugų e. lošimų platformoms.
Vokietijos lošimų reguliuotoja „Gluckenspiel Behoerde“ patvirtino žinanti apie „Bitandpay“, „kevin.“ ir „Foxpay“, nes šios bendrovės „patraukė dėmesį dėl savo veiklos, susijusios su nelegaliais lošimais“.
Lietuvos Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) teigė, kad joks tyrimas „Foxpay“ atžvilgiu šiuo metu nėra pradėtas.
Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius Vaidas Cibas, paklaustas, ar reguliuotojas atlieka tyrimus kurioje nors iš minėtų įmonių, pabrėžė, kad LB „procedūrinių veiksmų nekomentuoja“.