Advokatė Evelina Kiznė pažymi, kad ne visi tėvai pasiruošę grįžti į darbą ir šiuos du neperleidžiamus mėnesius nori praleisti su šeima. Ką daryti ir kaip neprarasti darbo vietos?
Jei turite sukauptų kasmetinių atostogų, galite jas panaudoti pratęsdami laiką namuose su vaiku, tačiau tam pritarti turės darbdavys.
„Tiesa, atostogų prašymo tenkinimas yra privalomas tik tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, nėščioms darbuotojoms prieš nėštumo ir gimdymo atostogas arba po jų, darbuotojams jų vaiko motinos nėštumo ir gimdymo atostogų metu, prieš tėvystės atostogas ir po jų. Kitais atvejais dėl atostogų reikia tartis“, – aiškino E.Kiznė.
Pasak jos, jei kasmetinės atostogos jau išnaudotos arba nepakanka dienų, arba prašymas nėra tenkinamas, galima pasinaudoti nemokamomis atostogomis.
„Darbdavys privalo suteikti nemokamas atostogas, kai kitas iš tėvų yra VPA. Bendra šių atostogų trukmė negali viršyti trijų mėnesių. Tiesa, galima tartis dėl ilgesnių atostogų, jei darbdavys sutinka“, – teigė E.Kiznė.
Pasak advokatės, jei nenorite grįžti į darbo vietą, bet sutiktumėte dirbti nuotoliu, tuomet galite pateikti prašymą dėl darbo nuotoliu. Advokatės paaiškinimu, prašymas dėl to privalo būti tenkinamas, jei tai nesukelia per didelių sąnaudų darbdaviui.
„Taip pat galite prašyti dirbti ne visą darbo dieną ir/ar keisti darbo laiko režimą, jei, žinoma, dirbti norite, tik reikia tam tikrų palengvinimų. Darbdaviai turi padėti tėvams suderinti darbo ir šeimos interesus“, – aiškino E.Kiznė.