„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Neries pakrantės takas šalia Vingio parko atvertas visuomenei

Vilniuje, šalia Vingio parko, baigta tvarkyti dalis – apie 500 metrų – Neries krantinės, kuri iki šiol buvo sunkiai pasiekiama visuomenei.
„Akropolis Group“ ir „Galio Group“ nuotr.
„Akropolis Group“ ir „Galio Group“ nuotr.
Temos: 1 Vingio parkas

Miesto savivaldybės teigimu, sutvarkyta 1,6 hektaro teritorija tarp Eigulių gatvės ir Neries upės kairiajame jos krante, netoli Lazdynų tilto.

„Sutvarkyta teritorija ir jos prieigų kraštovaizdis, įrengti minimalistiniai pažintiniai takai – gamtinėje aplinkoje puikiai derantis žaliatakis, nuosaikiai išvalyti šlaitai nuo menkaverčių sąžalynų išryškintas šiai vietovei būdingas vaizdingas slėnio kraštovaizdis, jo estetinės vertybės, padidėjo kraštovaizdžio informatyvumas, socialinis-rekreacinis patrauklumas ir susikūrė nauja apžvalgos vieta vilniečiams“, – BNS komentavo savivaldybė.

Teritoriją sutvarkė buvusios „Velgos“ gamyklos teritoriją pertvarkančios ir „Akropolį“ čia statyti ketinančios bendrovės „Galio Group“ ir „Akropolis Group“.

Pasak jų, mediniai laiptai su poilsio ir apžvalgos aikštelėmis sujungė šlaitą bei palei upę vingiuojantį vadinamąjį bebrų taką, pasodinti medžiai.

„Prie pat upės einantis žaliatakis, dar vadinamas bebrų taku, išlaikytas natūraliu, tačiau dabar juo galima patogiai praeiti ir sklandžiai pasiekti Vingio parką. Takas su šlaito viršumi sujungtas mediniais pėsčiųjų laiptais, taip pat įrengtos kelios apžvalgos aikštelės, iš kurų atsiveria vaizdas į dešinįjį Neries krantą“, – pranešime sakė „Galio Group“ ir „Akropolis Group“ vadovas Nerijus Maknevičius.

Pasak jo, infrastruktūra bei sutvarkyta Neries krantinės atkarpa perduota savivaldybei. Investicijos siekė apie 300 tūkst. eurų.

Be minėtų darbų, čia išgenėti ir pašalinti blogos būklės medžiai, perteklinės atžalos bei savaiminiai sąžalynai, invazinių želdinių grupės pakeistos vietovei labiausiai būdingais medynais.

Žaliatakyje, pačioje upės pakrantėje, įveista daugiau čia natūraliai augančių geltonųjų vilkdalgių. Visoje šlaito zonoje saugomas ir skatinamas natūralus savaiminių neinvazinių želdinių augimas.

„Tikrąjį rezultatą matysime pavasarį, kai viskas sužaliuos, o medinių laiptų ir apžvalgos terasų konstrukcijos apžels apyniais ir spalviškai labiau derės prie aplinkos“, – teigė N.Maknevičius.

Savivaldybės teigimu, bendradarbiaujant su vystytojais pernai pabaigtos dar dvi viešosios erdvės, šiemet planuojama pabaigti bent tris erdves, šiuo metu iš viso rengiama daugiau nei 20 viešųjų erdvių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs