Pasak bendrovės pranešimo, po šio 2,5 mlrd. eurų kainuosiančios pertvarkymo, kurį tikimasi užbaigti maždaug per dešimtmetį, gamyklos pajėgumai turėtų siekti apie 3 mln. tonų per metus „žaliųjų“ produktų: biodyzelino, tvariųjų aviacinių degalų (SAF), taip pat žaliavų polimerų ir chemijos pramonei.
„COP28 deklaracija yra stiprus signalas mums visiems, o „Neste“ nori būti „žaliojo“ perėjimo spartinimo priešakyje, pasitelkdama atsinaujinančias žaliavas ir uždaro ciklo ekonomikos sprendimus. Ilgalaikė Porvo naftos perdirbimo gamyklos pertvarka yra pagrindinis mūsų atsinaujinančiosios energijos strategijos elementas“, – pranešime cituojamas „Neste“ vadovas Mattis Lehmusas.
Savo ruožtu „Neste“ viceprezidentas Markku Korvenranta pažymėjo, kad iškastinio kuro paklausa tradicinėse bendrovės rinkose mažėja dėl didėjančios atsinaujinančių rūšių kuro ir elektros energijos dalies.
„Neste“ pabrėžė, jog galutinis perėjimo nuo naftos naudojimo kaip žaliavos prie atsinaujinančių uždaro ciklo ekonomikos produktų grafikas bus nustatytas atsižvelgiant į faktinę paklausą degalų rinkoje, teisės aktų raidą bei persitvarkymo eigą.