„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Nextury Technology Fund“ per pusmetį savo investuotojams sugeneravo 21,14 proc. grąžą

„Nextury Technology Fund“ investicinio komiteto pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad koronaviruso pandemija paspartino technologijų sektoriaus augimą dėl atsiradusio poreikio tam tikroms inovacijoms, o dabar to vaisius pradedame matyti ir akcijų biržose. Rezultatus antrajame ketvirtyje parodė ir „Nextury Technology“ fondas, savo investuotojams sugeneravęs 21,14 proc. grąžą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Grynieji eurai
Grynieji eurai / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

„Pastaruoju metu atrodo, kad dangus tuoj grius. Visi kalba apie hiperinfliaciją, kriptovaliutos atrodo ypač nestabilios ir tai pereina į akcijų rinką. Tačiau yra ir gerų žinių – ir toliau daug dėmesio bei investicijų gauna sveikatos bei vaistų sektorius, o infliacija, panašu, kontroliuojama, tad nėra taip, kad investuotojai neturėtų išeičių“, – apibendrina I.Laurs.

I.Laurs sako, kad situacija atrodo ganėtinai pozityviai ir visi svyravimai, kuriuos turėjome pirmąjį šių metų ketvirtį, tebuvo trumpalaikiai: „Todėl savo partneriams siūlome ir toliau investuoti ir tą daryti periodiškai. Žinoma, atsiranda nemažai ekspertų, sakančių, kad technologijų kompanijų akcijų kainos – išsipūtusios. Tačiau tai nėra visiškai tiesa.“

Štai, pavyzdžiui, „Apple“ akcijos kainos ir pajamų santykis yra 29,88, „Baidu“ – 24,59, itin didelį augimo potencialą turinčios „Nvidia“ – 77,76. Tuo tarpu „Tesla“, nors ir turinti nemažą augimo potencialą, pasižymi net 671,87 santykiu. Nepelnytai didžiulį P/E santykį turi „Zoom“ bei kai kurios kitos technologijų kompanijos. Paprastai tai nekelia problemų tol, kol ekonomikos neištinka bent šiokios tokios bėdos. Ar tų bėdų bus? I.Laurs manymu, pasakyti tiksliai yra neįmanoma, tačiau vertėtų apsisaugoti.

Šiemet ekspertai rečiau rekomenduoja ir ETF, kuriuos pastaraisiais keliais metais nesidomintiems investicijomis rekomendavo praktiškai visi. Dėl to galima apkalinti tokias kompanijas kaip „GameStop“, „BlackBerry“, kurios neįprastai išjudino rinkas.

„GameStop“, „AMC“, „BlackBerry“ ir kitų kompanijų akcijų arba vadinamų „meme stocks“ įtaka rinkai vis didėja. Šios kompanijos ne tik priverčia nukraujuoti didžiausius pasaulio investavimo fondus, bet pakiša koją kai kuriems mažmeniniams investuotojams dėl to, kad šios kompanijos vis dažniau sutinkamos įvairių ETF sąrašuose ir sudaro gana svarią dalį. Nėra jokios paslapties, kad „meme stocks“ gali bet kada itin staigiai kristi ir kartu žemyn nusitempti visą ETF.

Nors iš esmės tai rinkai pernelyg nekenkia, ETF priemonės buvo sukurtos pasyviems investuotojams, norintiems lėtesnės, tačiau patikimos grąžos. Kadangi į ETF sąrašus dėl savo išpūstos vertės vis dažniau papuola tokios kompanijos, dalis ETF investicijų tiesiog praranda savo prasmę, kadangi tenka domėtis jų sudėtimi ir t.t., ir būtent dėl to vis daugiau dėmesio sulaukia aktyviai valdomi fondai.

I.Laurs manymu, šiuo metu svarbiausia išlikti budriems: „Dabar rinka gali pajudėti į bet kurią pusę, tad svarbu rinktis investicijas su stabiliais finansiniais balansais, nesivelti į „meme stocks“ tikintis greitai praturtėti ir aktyviai stebėti naujienas. Nors rinka, panašu, grįžta į vėžes, vis dar gali visko nutikti ir geriau bent jau kurį laiką savo rizikas valdyti kiek aktyviau.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“