Dešimt garsių pasaulio ekonomistų, Nobelio premijos laureatų, pasidalijo savo įžvalgomis, kas nutiktų, Didžiajai Britanijai išstojus š Europos Sąjungos. Pasak jų, dėl „Brexit“ visi ateities prekybos susitarimai su Europa, JAV, Kanada ir Kinija pakibtų ant plauko, rašo „The Guardian“.
„Ekonominiai argumentai tikrai rodo, kad Didžiajai Britanijai reikėtų likti Europos Sąjungoje“, – rašo ekonomistai.
Profesorius Christopheris Pissaridesas, dirbantis Londono Ekonomikos mokykloje, teigia, kad netikrumas galėtų sumažinti investicijas ir darbo vietų kūrimą. Jis taip pat perspėjo, kad svaras nuvertėtų, todėl pabrangtų žmonių atostogos.
Manoma, kad svaras galėtų atpigti nuo 1,42 dolerio iki 1,2 dolerio, o su euru pasiektų paritetą (dabar – 1,27 euro).
„Už Europos Sąjungos ribų Didžioji Britanija neklestės. Didžiausi neigiami padariniai bus jaučiami artimiausius penkerius metus, tačiau ateityje taip pat turės pasekmių – bus jaučiamas investicijų stygius, Didžioji Britanija ateities sandoriuose turės prastesnes derybines pozicijas“, – sakė profesorius.
Finansų institucijos ruošiasi referendumui – ankstyvą penktadienio rytą prie telefono budės bankų vyriausieji, bankomatai bus „prigrūsti“ pinigų, o visi IT darbai atidėti, kol nebus aiškūs rezultatai, kad gyventojai nepajustų sutrikimų, jeigu norėtų pasinaudoti savo lėšomis.
Kai kurios garsios finansų įstaigos ketina dirbti per naktį, makleriai taip pat nesitiki, kad darbo dieną baigs taip anksti, kaip įprasta.
Makleris Charlesas Stanley savo klientams sako: „Nepaisant rezultatų, rinkos referendumo metu ir po jo bus jautrios ir pažeidžiamos.“
Dauguma investuotojų balsavimą pasitiks ramiai, tai yra, nekentindami sudaryti didelių sandorių, kad nepatirtų didelių nuostolių.