Iš atokių Australijos rajonų naudingieji ištekliai per vandenyną jau kelis dešimtmečius pasiekia Kinijos pakrančių megapolius.
Australijos ištekliai Kinijai padėjo industrializuotis, plėsti miestus ir iš skurdo ištraukti dešimtis milijonų žmonių. Be to, jie padėjo Pekinui sukurti visiškai naują uostų, greitkelių, oro uostų, geležinkelių, tiltų ir tunelių sistemą.
Būdama didžiausia pasaulyje geležies rūdos ir akmens anglies eksportuotoja, Australija teikia žaliavas visai Kinijos pramonei.
Būdama didžiausia pasaulyje geležies rūdos ir akmens anglies eksportuotoja, Australija teikia žaliavas visai Kinijos pramonei.
Prekyba su Kinija padarė milžinišką įtaką Australijai. Per pastaruosius 20 metų šios šalies ekonomikos augimas buvo trečdaliu greitesnis nei JAV, du kartus lenkė Europos ir tris kartus Japonijos ūkio augimą.
Australijos ūkio augimo greitis viršijo kitų išsivysčiusių šalių augimo tempus, kada nors užfiksuotus šiuolaikinėje istorijoje.
Vis dėlto Kinijos perėjimas nuo investicijomis į paslaugomis paremtą ekonomiką jau vyksta. Šis pokytis reikš mažesnius Australijos žaliavų eksporto srautus, kurie neabejotinai atsilieps šalies ekonomikai.
Tačiau pokyčiai visada atneša naujų galimybių. Australija turi ne tik didžiulius žaliavų išteklius, bet ir išsilavinusią darbo jėgą, pasaulinio lygio institucijas, daugiakultūrę visuomenę ir atvirą ekonomiką.
Šalis, du dešimtmečius tiekusi žaliavas Šanchajaus dangoraižių statybai, dabar turi teikti produktus ir paslaugas tiems, kurie šiuose dangoraižiuose dirba. Jeigu Australija pasinaudos Kinijos kintančios ekonomikos teikiamomis galimybėmis, ji ir toliau klestės.