„Pas jus labai gražu, man patinka jūsų šalis. Manau atvyksiu dar kartą ilgesniam laikui, nes labai malonūs žmonės, geras maistas, nuostabūs vaizdai“, – sako turistė iš Brazilijos.
Kaimynai iš Baltarusijos ir Latvijos, iš kiek tolėliau – Estijos, Pietų Europos – pagrindiniai turistai, pirmąjį pusmetį mušę lankomumo rekordus Lietuvoje ir taip kompensavę praradimus iš Rusijos.
„Dar kol kas yra augimas, lyginant su 2013 m., 1,5 proc., bet metų pabaigoje kritimą prognozuojame iki 8 proc.“, – teigia Valstybinio turizmo departamento direktorė Raimonda Balnienė.
„Ypatingai Druskininkuose jautėsi nemažas rusų turistų kritimas. Ir žmonės nelabai saugiai jaučiasi, klausia, ar jie gali eiti į naktinius barus, ar gali kalbėti rusiškai, jau ta propaganda pavažiavo į priekį ir savo padarė“, – aiškina Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.
Ypatingai Druskininkuose jautėsi nemažas rusų turistų kritimas. Ir žmonės nelabai saugiai jaučiasi, klausia, ar jie gali eiti į naktinius barus, ar gali kalbėti rusiška“, – sakė Evalda Šiškauskienė.
Nors praradimus iš Rusijos kompensuoja kaimynų antplūdis, lenkai nevyksta taip masiškai į mūsų šalį.
„Labai padaugėjo latvių, estų turistų. Mes tokią tendenciją matome visą vasarą. Sakyčiau, yra Latvijos antplūdis Lietuvoje. Mane stebina tokios įdomios tendencijos. Ir yra iš Vakarų šalių. Visgi mes orientuojamės į konferencinį turizmą, tai, matyt, rezultatą lemia pirmininkavimas“, – teigia E. Šiškauskienė.
Turizmo departamentas skaičiuoja dukart išaugusius srautus turistų iš Izraelio, Ukrainos, Japonijos, 15 proc. augo vokiečių turistų. Daugėja jų ir iš Skandinavijos. Ir nors rusų turistų sumažėjo, kelionių agentūros prognozuoja, kad jų netrūks per naujametes šventes, ir ne tik kurortuose. Skaičiuojama, kad turizmas Lietuvoje šiemet atneš šaliai 6 mlrd. litų.