Pagal Biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo pataisas, A, B ir C lygio specialistų minimalūs pareiginės algos koeficientai didėja nuo 5 iki 12 proc.
Kitų darbuotojų grupių pareiginės algos koeficientai gali būti didinami pagal įstaigų darbo apmokėjimo sistemas. Įstatymuose numatyti tik minimalieji pareiginių algų koeficientai.
Pradėjus taikyti 1038 eurų MMA, minimalūs kvalifikuotų darbuotojų pareiginės algos koeficientai bus didesni už nekvalifikuotų darbuotojų darbo užmokestį.
A, B ir C lygio specialistų minimalius pareiginės algos koeficientus padidinus nuo 5 iki 12 proc., jų pareiginė alga padidėja 53–124 eurais:
- A lygio specialisto, kurio funkcijoms vykdyti būtinas ne žemesnis kaip aukštasis universitetinis ar neuniversitetinis išsilavinimas (pvz., teisininko, personalo specialisto, finansininko, bibliotekininko ir kt.) – 53 eurais;
- B lygio specialisto, kurio funkcijoms vykdyti būtinas ne žemesnis kaip aukštesnysis išsilavinimas ar baigta profesinė mokykla (pvz., apskaitininko, sandėlininko, sekretoriaus ir kt.) – 89 eurais;
- C lygio kvalifikuoto darbuotojo (pvz., slaugytojo padėjėjo, ugniagesio gelbėtojo, vairuotojo, virėjo ir kt.) – 124 eurais.
2025 m. darbo užmokestis padidės mažiausiai 11,7 tūkst. biudžetinių įstaigų darbuotojų, gaunančių minimalius pareiginės algos koeficientus, taip pat apie 15 tūkst. darbuotojų, kurių pareiginė alga yra šiek tiek didesnė, nei minimali koeficiento riba.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, šiuo metu biudžetinėse įstaigose yra apie 10,4 tūkstančių nekvalifikuotų darbuotojų, kuriems nustatyta MMA.