„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Nuo liepos keičiasi „Vilniaus vandenų“ mėnesinis mokestis

Nuo liepos didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ savo klientams taikys atnaujintus mėnesinio mokesčio įkainius. Bendrijoms taikomas mėnesinis mokestis nuo liepos sumažės 3 euro centais (su PVM), tuo tarpu butų ir individualių namų gyventojai mokės 5 euro centais (su PVM) daugiau, rašoma spaudai išplatintame pranešime.
Vilniaus vandenys
Vilniaus vandenys / Asociatyvi nuotr.

Mėnesiniu mokesčiu yra vadinama geriamojo vandens apskaitos prietaisų ir nuotekų apskaitos prietaisų įsigijimo, įrengimo ir eksploatavimo užmokesčio paslaugų kaina.

Bendrijų ir daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojams, kurių apskaitos prietaisai įrengtas bendrijos įvade, nuo liepos mokės mažiau – nuo 1,2 EUR su PVM iki 1,17 EUR su PVM. Taip pat nuo liepos mėnesinis mokestis keisis ir įmonėms. Priklausomai nuo naudojamo apskaitos prietaiso diametro, mokestis vidutiniškai sumažės apie 40 euro centų be PVM.

Šiuo metu butų gyventojai, kurių namuose įrengtas „Vilniaus vandenims“ priklausantis prietaisas, moka 80 euro centų su PVM, o nuo liepos 1 d. šis mokestis sieks 85 euro centus su PVM. Individualių namų savininkams, kurių namuose apskaitos prietaisas įrengtas namo įvade, mėnesinė kaina išaugs nuo 66 iki 71 euro cento su PVM.

Pasak „Vilniaus vandenų“ Klientų aptarnavimo tarnybos vadovo Martyno Augaičio, mėnesinis mokestis keisis atsižvelgiant į padidėjusias sąnaudas dėl besikeičiančios ekonominės aplinkos, tačiau ir toliau išliks vienas mažiausių Lietuvoje.

Atnaujinti mėnesinio mokesčio įkainiai „Vilniaus vandenų“ klientus pasieks kartu su sąskaitomis už liepos mėnesį.

„Vilniaus vandenys“ tiekia geriamąjį vandenį ir tvarko nuotekas daugiau nei 560 tūkst. gyventojų Vilniuje bei Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose. Bendrovės akcininkai yra Vilniaus miesto (88,97 proc.), Vilniaus (4,50 proc.), Švenčionių (4,62 proc.) ir Šalčininkų (1,91 proc.) rajonų savivaldybės. Per parą gyventojams patiekiama 94 tūkst. kub. metrų geriamojo vandens – tai yra maždaug ketvirtadalis viso Lietuvoje išgaunamo ir suvartojamo geriamojo vandens ir išvaloma 116 tūkst. kubinių metrų nuotekų, tai sudaro beveik trečdalį visos šalies nuotekų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“