Tam, kad nuo sausio vairuotojai galėtų toliau vykdyti pavėžėjimo veiklą, vairuotojai privalo turėti galiojančias medicininę, individualios veiklos, automobilio techninės apžiūros ir nepriekaištingos reputacijos pažymas, be to, vairuotojai negali būti įsiskolinę valstybei.
Pavežėjai taip pat turi turėti civilinės atsakomybės privalomojo draudimą, tinkantį vykdyti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais veiklą.
Be to, pavėžėjimo veikla norintys užsiimti asmenys nuo sausio privalo turėti Europos Sąjungos, Europos Ekonominės Erdvės, NATO valstybėje, Ukrainoje ar Šveicarijoje išduotą vairuotojo pažymėjimą.
„Bolt“ pavėžėjimo paslaugų operacijų vadovas Lietuvoje Laimonas Jakštys prognozavo, kad dėl šio Transporto kodekso pakeitimo, pavėžėjų, kurie yra ne Europos Sąjungos, Europos Ekonominės Erdvės, NATO valstybės, Ukrainos ar Šveicarijos piliečiai, dalis platformoje sieks tik kelis procentus.
„Šiuo metu iš platforma besinaudojančių vairuotojų apie 10 proc. yra ukrainiečiai. Manome, kad panašią dalį jie sudarys ir kitais metais“, – 15min sakė L.Jakštys.
15min anksčiau skelbė apie naujus Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) reikalavimus.
LTSA informavo, kad vežėjai, vykdantys keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais veiklą, nuo 2025 sausio 1 d. turės atitikti šiuos reikalavimus:
- būti įregistravę individualią veiklą VMI (veiklos kodas pavėžėtojams – 49.39, taksi – 49.32);
- neturėti mokestinių nepriemokų;
- teisėtu pagrindu valdyti transporto priemonę, kuria vykdoma veikla;
- turėti ne trumpesnį nei 2 metų B kategorijos vairavimo stažą;
- būti nepriekaištingos reputacijos, t. y. nebūti nuteisti už sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, kai teistumas nėra išnykęs arba panaikintas, nebūti nuteisti už baudžiamąjį nusižengimą, kai nėra atlikta paskirta bausmė (išskyrus, kai yra atleisti nuo bausmės atlikimo), nepiktnaudžiauti alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar kitomis psichiką veikiančiomis medžiagomis, kai leidimo prašo fizinis asmuo.
- automobilis, kuriuo vykdoma veikla, turi turėti galiojantį privalomąjį vairuotojų civilinės atsakomybės draudimą, tinkantį šiai veiklai vykdyti;
- automobilio privalomoji techninė apžiūra turi būti atlikta nustatytu šiai veiklai periodiškumu, t. y. automobiliams, kurių eksploatacijos trukmė iki 5 metų, privalomoji techninė apžiūra atliekama kas 12 mėn., daugiau nei 5 metai – kas 6 mėn.;
- taksi veiklą vykdantis juridinis asmuo ar juridinio asmens statuso neturintis subjektas turi būti įregistruotas ES ar EEE valstybėje narėje.