Bendras didžiausių Europos įmonių akcijų indeksas „Stoxx Europe 600“ nuo sesijos pradžios pakilo 1,3 proc. iki 387,85 punkto.
Didžiosios Britanijos FTSE 100 paaugo 0,3 proc., Vokietijos DAX – 1,9 proc., Prancūzijos CAC 40 – 1,2 proc., o Ispanijos IBEX 35 ir Italijos FTSE MIB – atitinkamai 0,7 ir 0,9 procento.
Daugiausia dėmesio rinkos dalyviai skiria JAV ir Kinijos deryboms dėl prekybos, kurios ketvirtadienį buvo atnaujintos Vašingtone.
Baltųjų Rūmų paskelbtas tvarkaraštis parodė, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienio vakare asmeniškai susitiks su Kinijos vicepremjeru ir vyriausiuoju prekybos derybininku Liu He.
Žiniasklaidoje anksčiau buvo skelbta, jog tuo atveju, jeigu ketvirtadienį pradėtos derybos dėl prekybos atsidurs aklavietėje, Kinijos delegacija gali tą pačią dieną išvykti iš Vašingtono, o jeigu bus matyti pažangos ženklų, Liu He gali susitikti su D.Trumpu.
Tai bus pirmasis nuo liepos pabaigos asmeninis dviejų šalių atstovų susitikimas tokiu aukštu lygmeniu, rašo agentūra „Bloomberg“.
Žiniasklaidos duomenimis, Pekinas yra pasirengęs su Jungtinėmis Valstijomis sudaryti dalinį prekybos susitarimą, jeigu Vašingtonas sutiks neįvesti naujų importo muitų kiniškoms prekėms ir atsisakys planų šį mėnesį ir gruodį padidinti jau nustatytus muitus.
Mainais Kinija yra pasirengusi padaryti tam tikrų nuolaidų, pavyzdžiui, padidinti JAV perkamus žemės ūkio produktų kiekius.
Rinkos dalyviai taip pat stebi naujienas, susijusias su Didžiosios Britanijos išstojimu iš ES, kuris pagal dabartinius planus turi įvykti jau spalio 31-ąją.
Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ir jo kolega airis Leo Varadkaras po ketvirtadienį įvykusio skubaus pasitarimo pareiškė matantys galimybę pasiekti susitarimą dėl „Brexit“ sąlygų.
„Abu [premjerai] tebemano, kad susitarimas atitiktų visų interesus. Jie sutarė, kad mato kelią galimos sutarties link“, – nurodoma judviejų bendrame pareiškime.
Penktadienį paskelbti oficialūs galutiniai statistiniai duomenys parodė, jog vartotojų kainų augimo tempas Vokietijoje rugsėjį buvo lėčiausias per trejus metus.
Metinė infliacija, apskaičiuota pagal Europos Sąjungos (ES) standartus, pirmąjį rudens mėnesį sudarė 0,9 procento. O per mėnesį vartotojų kainos smuko 0,1 procento.
Metinė infliacija buvo mažiausia nuo 2016 metų lapkritį. Mėnesio defliacija buvo užfiksuota antrą mėnesį iš eilės, o to nėra buvę nuo 2017 metų pabaigos.