Tokia vidutinė išlaidų suma – didžiausia per visą laikotarpį nuo šių AFBF tyrimų pradžios, tai yra nuo 1986 metų.
Vakarienės patiekalų sąraše – kalakutas, saldžiosios bulvės, sviestu perteptos bandelės, žirniai, spanguolės, daržovių lėkštė, moliūgo pyragas su plakta grietinėle, kava ir pienas. Vakarienė paskaičiuota 10 žmonių.
Tradiciškai kalakutienai tenka didžioji išlaidų šiai šventinei vakarienei dalis. Šiais metais septynių kilogramų kalakutas amerikiečiams kainuos vidutiniškai 23,99 dolerio, tai yra 24 proc. daugiau nei pernai.
Tyrimo autoriai pažymi, jog jei standartinį patiekalų rinkinį papildyti kumpiu, paprastomis bulvėmis ir šaldytomis šparaginėmis pupelėmis, vidutinė vakarienės kaina padidės 15,41 dolerio iki 68,72 dolerio, o tai – taip pat 14 proc. daugiau nei praėjusiais metais.
„Šiais metais šių išlaidų augimą lėmė virtinė veiksnių. Tai – neramumai JAV ekonomikoje, problemos tiekimo grandyse, infliacija, sunkumai prognozuojant paklausą COVID-19 pandemijos metu, didelė maisto, o ypač mėsos, paklausa pasaulyje“, – sakė AFBF analitikė Veronica Nye.
Savo ruožtu JAV Žemės ūkio departamentas paskelbė savus išlaidų šiai šventinei vakarienei skaičiavimus, kurie rodo, kad vakarienė, kurią sudarytų penkių kilogramai kalakutas, saldžiosios bulvės, paprastosios bulvės, spanguolės, šparaginės pupelės ir galonas pieno, bus 5 proc. brangesnė negu praėjusiais metais.
„Žinome, kad net ir nedidelis pabrangimas gali neigiamai paveikti šeimų biudžetus, todėl imamės veiksmų situacijai sušvelninti. Pirmaujantys šalyje kalakutienos tiekėjai įsitikinę, kad kiekviena šeima savo šventiniam stalui galės gauti po kalakutą, o pats didžiausias kalakutas kainuos doleriu daugiau nei pernai“, – pareiškė JAV žemės ūkio sekretorius Tomas Vilsackas.