Bendras regiono akcijų indeksas „MSCI Asia Pacific“ nuo sesijos pradžios pakilo 1,5 procento.
Japonijos „Nikkei 225“ ir „Topix“ paūgėjo atitinkamai 0,7 ir 1,1 procento.
Honkongo „Hang Seng“ pakilo 0,8 proc., o Kinijos „Shanghai Composite“ smuko 0,8 procento.
Australijos S&P/ASX 200 paūgėjo 0,75 proc., o Indijos BSE Sensex – 0,1 procento.
Pietų Korėjos „Kospi“ nusileido 1,1 proc., o Naujosios Zelandijos NZX 50 – 0,6 procento.
Antradienį dauguma Azijos akcijų indeksų dėl rinkoje gerokai padidėjusio kintamumo smuko labiausiai per kelerius metus.
Kai kurie investuotojai nuosmukį pasaulio akcijų rinkoje sieja su spartesnio vartotojų kainų augimo Jungtinėse Valstijose ir Federalinio rezervo sistemos (FRS) bazinės palūkanų normos didinimo lūkesčiais, tačiau daugelis ekspertų pažymi, kad dabar stebima normali korekcija ir nėra jokio pagrindo nerimauti.
„Palankios sąlygos pasaulio ūkyje, kurios pastaruoju metu palaikė akcijų rinką, apskritai nepakito, – sako „Fiera Capital“ fondų valdytoja Candice Bangsund. – Pasaulio ekonomika toliau auga, o įmonių pelno augimas spartėja.“
Japonijos įmonėms „Shin-Etsu“ ir „Toyota Motor“ paskelbus teigiamus ketvirčio veiklos rezultatus, jų akcijos pabrango atitinkamai 4,2 ir 2,5 procento.
Kinijos interneto milžinės „Tencent“ akcijų kursas pakilo 3,4 proc., o Kinijos banko „China Construction Bank“ – 1,1 procento.
Tuo tarpu „Japan Tobacco“ kapitalizacija krito 5,7 proc., pasiekusi žemiausią per trejus metus lygį. Įmonė paskelbė investuotojus nuvylusią pelno prognozę ir pranešė, kad jos naujasis produktas „Ploom“ Japonijos rinkoje pasirodys ne anksčiau rugsėjo mėnesio. Anksčiau buvo manyta, kad šį įtaisą, kuriame tabakas kaitinamas, o ne deginamas, bus galima įsigyti jau pirmąjį pusmetį.