Nuteistojo ir prokuratūros skundai atmesti, BNS sakė teisėjas Linas Žukauskas.
Lygtinę ketverių metų laisvės atėmimo bausmę liepą skyrė Vilniaus apygardos teismas. Nuosprendį apskundė ir prokuratūra, kurie prašė skirti realią laisvės atėmimo bausmę, ir nuteistasis. Pastarasis prašė nutraukti jo bylą.
Apeliacinis teismas konstatavo, kad žemesnės instancijos teismas išsamiai išnagrinėjo bylą, tinkamai įvertino įrodymus ir V.Aleksiuką kaltu dėl prekybos poveikiu pripažino pagrįstai.
V.Aleksiukas tikino, kad prieš jį buvo įvykdyta provokacija, tačiau Apeliacinis teismas konstatavo, kad nebuvo pareigūnų įsikišimo, provokacijos nebuvo. Apeliacinio teismo teisėjai mano, kad paskirta lygtinė bausmė yra tinkama ir skirta pagal tuo metu galiojusius įstatymus.
Lietuvos banko priežiūros tarnyba nuo 2016 metų pradžios inicijavo Centro taupomosios kasos patikrinimą. Vykstant šiam patikrinimui kredito unijos atstovus susirado V.Aleksiukas, jis pradėjo reikalauti pinigų sumų, kurios svyravo nuo 15 iki 70 tūkst. eurų, už tai, kad iš pradžių patikrinimas būtų palankus kredito unijai, o vėliau, kai buvo pritaikytos sankcijos, už tai, kad šios sankcijos būtų panaikintos.
Bylos duomenimis, V.Aleksiukas kontaktavo su savo pažįstamu, kuris tuo metu dirbo Centro taupomojoje kasoje, tačiau teismas nenustatė, jog V.Aleksiukas turėjo pažįstamų Lietuvos banke.
Nustatyta, kad jis turėjo bendrų pažįstamų su Lietuvos banko atstovais, bet duomenų apie tai, kad Lietuvos banko darbuotojai ir kai kurie iš vadovų, būtų žinoję apie V.Aleksiuko veiklą, byloje nėra.
V.Aleksiukas savo kaltės nepripažino.
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pernai kovą sulaikė V.Aleksiuką, kuris iš Centro taupomosios kasos reikalavo 70 tūkst. eurų kyšio, girdamasis pažintimi su LB Priežiūros tarnybos vadovu Vytautu Valvoniu ir tenisininku Andriumi Labunsku. STT tyrimo metu teigė nustačiusi, kad V.Aleksiuko teiginiai apie jo ryšius su LB darbuotojais yra išgalvoti, o jokių realių sąsajų su pastaraisiais jis neturėjo.
„Lietuvos ryto“ grupės žiniasklaidos priemonės 2016-ųjų gegužės pradžioje pateikė pokalbių išklotines, kuriose, anot jų, V.Valvonis ir A.Labunskas kalba apie kyšius. Visuomenės informavimo etikos komisija šių metų kovą konstatavo, kad skelbdamas tokius teiginius dienraštis „Lietuvos rytas“ pažeidė visuomenės informavimo etiką.
Vilniaus miesto apylinkės teismas birželį taip pat konstatavo, kad dienraštis „Lietuvos rytas“, „Lietuvos ryto“ televizijos laida „Patriotai“ ir naujienų portalas lrytas.lt skelbė tikrovės neatitinkančias žinias apie neva vykusius V.Valvonio pokalbius ir taip pažemino LB valdybos pirmininko Vito Vasiliausko garbę ir orumą. Teismas įpareigojo žiniasklaidos grupę šias neteisingas žinias viešai paneigti.