Pamatavo, kiek atostogoms skyrė lietuviai – pigiausios atostogos Europoje

300 eurų – tiek prieš atostogas poilsiui žadėjo skirti apklausti lietuviai. Tai pasirodė melas – išleido kone dvigubai daugiau. Nepaisant to, lietuvių atostogos finansine prasme yra pačios kukliausios, lyginant su kitais europiečiais. Labiausiai lietuviai sutaupo maistui ir nakvynei, rodo „Revolut“ surinkti duomenys.
Lietuvoje siūlys atlyginimus pervesti į „Revolut“ sąskaitas
Lietuvoje siūlys atlyginimus pervesti į „Revolut“ sąskaitas / „Revolut“ nuotr.

Vasaros pradžioje „Vilmorus” atlikto tyrimo duomenimis, pusė Lietuvos gyventojų taupymo sumetimais ketino ilsėtis namuose arba sode, o keliaujantieji planavo atostogoms skirti iki 300 eurų – tokią sumą įvardijo 68 proc. respondentų.

Susumavusi pagrindines kelionių išlaidų eilutes bankų konkurentė „Revolut“ paskaičiavo, kad vidutinė lietuvio išleista suma vasaros kelionėms vis dėlto buvo kone dvigubai didesnė – 518 eurų. Tai mažiausia suma Europoje.

„39–40 metų lietuviai keliaudami išleido daugiausiai – vidutiniškai po 461 eurus. Palyginimui, latviai vidutiniškai kelionėms užsienyje išleido po 597 eurus, estai – po 704, o brangiausiai kelionėmis mėgavosi šveicarai – tam jie vidutiniškai jau skyrė po 1114 eurų“, – vertina „Revolut“.

Bendrovė nevertino, kiek lietuviai atostogų metu galėjo išleisti grynaisiais.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Žmonės lipa į lėktuvą
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Žmonės lipa į lėktuvą

Skrido už 334 eurus, valgė – už 129 eurus

Vidutiniškai lėktuvo bilietams lietuviai šią vasarą skyrė po 334 eurus. Mažiau nei lietuviai už skrydžius sumokėjo tik lenkai – vidutiniškai po 318 eurų.

Latvijos gyventojai už skrydžius vidutiniškai sumokėjo po 401 EUR, o Estijos – 402 EUR. Daugiausiai Europoje šią vasarą vidutiniškai išleido norvegai ir suomiai: atitinkamai po 484 ir 443 eurus.

Antra didžiausia išlaidų dalis, apmokama kortele, tapo maistas ir gėrimai.

Lietuviai maisto ir gėrimų sąskaita taupė itin uoliai – tam išleido vidutiniškai po 129 eurus. Palyginimui, šveicarai šią vasarą atostogaudami „pravalgė ir pragėrė“ vidutiniškai po 283 eurus, britai – po 259 eurus. Netgi estų išlaidos gėrimams ir maistui siekė po 222 eurus, latvių – po 136 eurus. Lenkijos gyventojai vėl pasirodė patys taupiausi – maistu ir gėrimui užsienyje pakako po 100 eurų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lėktuvai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lėktuvai

Nuvažiavę svetur lietuviai sugeba sutaupyti ir naudodamiesi tranpsorto paslaugomis ar automobilių nuoma. Vidutiniškai tam išleido po 55 eurus, kai, palyginimui, estai ar šveicarai išleido atitinkamai po 90 ir 105 eurus.

Rinkosi arba pigiausias nakvynes, arba „viskas įskaičiuota“

„Revolut“ skaičiuoja, kad beveik 15 proc. lietuvių kelionių šįmet sudarė vadinamieji „viskas įskaičiuota“ paketai.

Likusieji apgyvendinimu rūpinosi patys ir su šia užduotimi susitvarkė pigiausiai Europoje. Vidutiniškai vienas keliaujantis lietuvis šią vasarą apgyvendinimui užsienyje išleido apie 76 eurus. Latviai tam vidutiniškai skyrė po 126 eurus, o estai – po 151 eurą.

Palyginimui, šveicarai labiausiai vertina patogų gyvenimą kelionių metu – vienas šveicaras šįmet tam skyrė vidutiniškai 300 eurų.

Finansinių technologijų startuolis „Revolut“ vertino turimus birželio 1 –rugpjūčio 20 dienos duomenis apie išlaidas kelionių metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų