Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Panevėžio rajono mokyklų valgyklos – draugiškos pašaliniams asmenims: pietūs – 3,5 euro

Panevėžio rajono ugdymo įstaigų valgyklos – draugiškos pašaliniams asmenims. Jos mielai priima papietauti ne tik mokyklos bendruomenę, bet ir kitus miestelių gyventojus. Tiesa, mažesnių mokyklų valgyklos, nors ir norėtų būti draugiškos, tokios galimybės neteikia, tačiau viskas – dėl vietos trūkumo.
Tuščia lėkštė
Tuščia lėkštė / 123rf.com

Nori šilto maisto

Naujamiesčio mokyklos direktorė Daiva Dirsienė patvirtino, kad jų mokyklos valgykloje yra galimybė pavalgyti ir pašaliniams asmenims. „Taip, priimame, bet yra bendras susitarimas, kad jie gali ateiti, kai jau

pavalgo mokiniai ir nebevyksta jų maitinimas. Svečiams yra atskiras įėjimas pro kitas valgyklos duris. Ten jie gali ateiti nuo 12.30 val. Tikrai sulaukiame pašalinių. Dažniausiai tai kokie nors darbininkai, kurie nori šilto maisto, o neturi kur daugiau Naujamiestyje pavalgyti“, – kalbėjo direktorė.

Kainos ir mokiniams, ir svečiams – vienodos. „Mūsų valgykloje maitinimas vyksta švediško stalo principu, todėl kainos vienodos, priklauso, kiek įsidedama į lėkštę. Galima pasiimti ir išsinešimui. Galimybės maistą pristatyti į namus nėra, tiesiog, būna, paprašo įdėti į indelį ir pasiimti iš valgyklos namo“, – teigė D.Dirsienė.

Šiuo metu Naujamiesčio mokyklos valgykloje atsiskaityti galima tik grynaisiais pinigais. „Atsiskaitymo kortele paslaugą turėjome prieš maždaug dvejus metus, bet tai nepasiteisino, nes nebuvo tokio didelio poreikio. Tiesiog nėra tiek vaikų, kad apsimokėtų turėti galimybę mokėti kortele. Bent jau taip sakė valgyklos darbuotojos, nes valgykla nepriklauso mokyklai“, – tikino ji.

Atsiskaitymai kortele

Velžio gimnazijos direktorius Rimtas Baltušis antrino, kad jų valgykloje taip pat priimami pašaliniai žmonės.

„Ateina mūsų seniūnijos, komunalinio ūkio darbuotojai. Nedraudžiame. Kol buvo karantinas – neleidome, bet dabar jau vėl leidžiame. Vis dėlto žmonės dirba rajonui, nori karšto maisto, tad tikrai mielai priimame. Be to, jie moka kitokią sumą“, – dėstė direktorius.

Velžio gimnazijos valgykloje maitinimas vyksta švediško stalo principu. „Kaina fiksuota. Svečiams tai – 3,5 euro. Tuo tarpu pradinukai moka po 1,5 euro, 5–8 klasių mokiniai – po 2 eurus, o 9–12 klasių mokiniai – po 2,5 euro. Susimokėję jie į lėkštę gali dėtis kiek nori maisto“, – pridūrė įstaigos vadovas.

R.Baltušis pasidžiaugė, kad jų gimnazija – viena iš nedaugelio, kurioje galima atsiskaityti kortele. „Ne tik suaugusieji, bet ir mokiniai vis dažniau atsiskaito kortelėmis. Dabar grynuosius jau mažai kas nešiojasi. Patį kortelių skaitytuvą turėjome jau seniau, tačiau šiemet pasikeitė mūsų maitintojas, bet jie irgi padarė atsiskaitymus kortele, tad – labai patogu“, – sakė gimnazijos vadovas.

Karantinas keitė įpročius

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos direktorius Vaidas Pocius taip pat patikino, kad pavalgyti į jų valgyklą kviečiami visi. „Priimame visus norinčius. Tik, deja, dveji karantino metai keitė žmonių įpročius, nes, panašu, jog gyventojai per tą laiką ieškojo kitų alternatyvų, kur pavalgyti. Vis dėlto tikrai kviečiame grįžti pas mus ar išbandyti mūsų valgyklą pirmą kartą“, – kvietė V.Pocius.

Tiesa, svečiams kaina – didesnė. Jiems teks susimokėti 35 procentais brangiau nei mokyklos bendruomenės nariams.

Pasiteiravus apie galimybę atsiskaityti kortele, direktorius tikino, kad gimnazijoje esanti valgykla – privatininkė ir išrenkama konkurso metu, todėl būtent jie ir sprendžia, kokius atsiskaitymo būdus siūlyti. „Valgykloje tikrai buvo galimybė atsiskaityti kortele, tačiau norinčių šio būdo buvo per mažai, todėl skaitytuvas – pašalintas“, – teigė vyras.

Norėtų būti draugišgki

Vis dėlto tik didžiosios rajono mokyklų valgyklos įsileidžia pašalinius asmenis pavalgyti. Dembavos progimnazija, kaip ir daugelis kitų mažesnių švietimo įstaigų, žmonių „iš gatvės“ į valgyklą – neįsileidžia.

Direktorė Aušra Raišienė paaiškino, kad priežastis – labai paprasta. „Tiesiog nėra vietos. Mūsų vagyklėlė labai maža, todėl nėra galimybių priimti kitus asmenis. Tiesa, buvome gavę prašymą iš Vyčio apygardos 5-osios rinktinės dėl pietų valgymo, tačiau, deja, jų ir mūsų mokinių pietų metas sutampa, todėl priimti negalėjome. Fiziškai tiesiog negalime, nors labai norėtume būti draugiški“, – kalbėjo moteris.

Maisto išsinešimui galimybės jie taip pat nesiūlo. „Net nebuvome svarstę. Valgykloje turime dvi darbuotojas ir tai būtų jau per didelis krūvis joms. Juk suaugusiems reikalingos visai kitos porcijos nei vaikams. Džiaugiamės, kad valgyklos darbuotojos ir taip dar spėja. Mūsų valgykla nėra paskirta pagal konkursą. Turime dvi virėjas pagal etatų sąrašą“, – pasakojo A.Raišienė.

Na, o Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje taip pat valgo tik mokiniai ir darbuotojai. „Tiesiog nėra poreikio“, – trumpai pakomentavo direktorė Jurgita Zalatorienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs