Kainos išlieka panašios
Eglutėmis prekiaujantis Edgaras, šiuo verslu užsiima jau 10 metų. Pasak jo, kalėdinių medelių kainos, lyginant su praėjusiu sezonu, panašios.
„Gal vienu, kitu euru pabrango, bet kainos tikrai panašios“, – teigė jis.
Pasiteiravus, iš kur verslininkas atsiveža medelius, jis atskleidė, kad eglutės – lietuviškos, o kėniai – daniški. „Eglutės vazonuose iš Biržų krašto bei Kauno, kirstos – iš įvairių Lietuvos ūkininkų – Lazdijų, Rokiškio. Na, o kėnius gabenamės iš Danijos“, – pripažino Edgaras.
Pikas prasidėjo praėjusią savaitę
Pasak prekybininko, šiemet eglučių ir kėnių prekyba – labai panaši. „Sakyčiau 50/50. Jei žmonės perka gruodžio pradžioje, dažniau renkasi kėnius, jei jau vėliau – eglutes. Vis dėlto, šiemet pastebima tendencija – pirkti medelius vazonuose. Medelių aukščiai dažniausiai 150-170 cm“, – pabrėžė vyras.
Gruodžio 6-ąją šiemet pradėjęs prekybą, didžiausią piką jis pajuto šiomis dienomis.
Unikalu ir tai, jog Edgaras nevengia dovanoti kalėdinio džiaugsmo. „Šiemet Panevėžio Kristaus Karaliaus katedrai dovanojome 3 metrų eglę. Mes patys joje lankomės, tad pagalvojome, kodėl nepadovanoti savo parapijai tokios dovanos“, – teigė jis.
Be to, šiemet vyras ketina medelį dovanoti ir nepasiturinčiai šeimai.
Panevėžyje eglučių prekyba jau pasiekė piką
Tradicinė miškininkų dovana
Na, o praėjusią savaitę, tradiciškai, Valstybinių miškų urėdija gyventojams dovanojo eglių šakas ir kankorėžius. Tiesa, praėjusiais metais ši graži tradicija neįvyko dėl pandemijos. Vis dėlto, miškininkai šiemet atnaujino šią kalėdinę dovaną, kuria panevėžiečiai labai džiaugėsi.
„Tokia šaka bent šiek tiek papuoš namus. Eglei vietos neturime, tad šaka – puikiai pasitarnaus“, – urėdijos dovana džiaugėsi panevėžietė pensininkė Janina.
„Mes šiemet nusprendėme nepirkti eglutės, tačiau pasinaudojome proga nemokamai gauti šaką, kurią dar papuošime kankorėžiais“, – kalbėjo kita panevėžietė Greta.
Kiekvienos akcijos metu miškininkai visoje šalyje išdalina apie 100 000 eglių šakų, kurios surenkamos kirtavietėse ir taip užtikrinamas racionalus miško išteklių naudojimas. Tradicinė akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ pirmą kartą surengta prieš 15 metų Šiaulių krašto miškininkų ir vėliau tapo tradicija visoje Lietuvoje.