Buksuojantis PAR ūkis – dėl pigių žaliavų ir pasaulio ekonomikos lėtėjimo

Pietų Afrikos Respublikos (PAR) prezidentas Jacobas Zuma teigia, kad šalis visomis išgalėmis siekia padidinti ūkio augimą ir darbo vietų skaičių lėtėjančio pasaulio ūkio akivaizdoje, rašo naujienų svetainė bloomberg.com.
Pietų Afrikos prezidentas Jacobas Zuma
Pietų Afrikos prezidentas Jacobas Zuma / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Pasaulio ekonomikai neaugant negalima sakyti, kad nubrėžti planai bus įgyvendinti. Bus įtaka, o tai reiškia, kad bus rimta kova“, – antradienį duodamas interviu teigė PAR lyderis.

Šiuo metu šalies finansai yra įtempti, nes bandoma įvairiais būdais sumažinti apie 25 proc. siekiantį nedarbo lygį šalyje. PAR finansų ministras Nhlanhla Nene praėjusią savaitę sumažino ūkio augimo prognozę nuo 2 iki 1,5 proc. 

Esant tokioms sąlygoms pernelyg optimistiška gali atrodyti dabartinės PAR valdžios vizija 2020 m. BVP augimą padidinti iki 5 proc., o nedarbą sumažinti iki 14 proc.

Mažėjančios metalų kainos ir sulėtėjusi Kinijos ekonomika privertė stambias PAR veikiančias kalnakasybos bendroves, pavyzdžiui „Anglo American Platinum Ltd.“ svarstyti apie darbuotojų atleidimą.

Investicijos į PAR ūkį taip pat mažėja, kadangi verslininkų pasitikėjimas šiuo metu yra mažiausias per pastaruosius ketverius metus.

Investicijos į PAR ūkį taip pat mažėja, kadangi verslininkų pasitikėjimas šiuo metu yra mažiausias per pastaruosius ketverius metus.

J.Zuma interviu davė savo rezidencijoje, kur prieš keletą dienų tūkstančiai protestuotojų ragino užšaldyti sprendimą dėl mokesčių už aukštąjį mokslą, o per piketą užfiksuota ir studentų susidūrimų su policija.

Galiausiai penktadienį PAR prezidentas nusprendė nusileisti protestuotojų reikalavimams.

„Buvo aišku, kad jeigu nebus sprendimo, protestuotojai pasiryžę eiti toliau. Jie buvo labai drąsūs“, – tikino J.Zuma.

Be to, jis pridūrė, kad jaunų pietų afrikiečių reikalavimas buvo suprantamas, nes jie siekė, kad juodaodžiai, įgyję aukštąjį išsilavinimą, turėtų tokią pačią prieigą prie ekonomikos gėrybių kaip ir baltaodžiai.

Dėl kylančių aukštojo mokslo kainų įtūžusių studentų demonstracija neigiamai paveikė ir investuotojų nuotaikas.

Nuo praėjusios savaitės pradžios PAR nacionalinė valiuta randas JAV dolerio atžvilgiu nusilpo 4,3 proc. – labiausiai iš 16 didžiųjų pasaulio valiutų.

„Neįmanoma turėti subalansuoto biudžeto, kuomet ekonomiką ištiko bėda. Privalome turėti projektų, kurie kurtų darbo vietas net ir esant slogiai situacijai“, – sakė J.Zuma.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai