Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Parama verslui pagal naujas priemones – nuo kitų metų pradžios

Subsidijos ir lengvatinės paskolos verslui, kurio veikla apribota dėl koronaviruso, pagal naujas priemones turėtų būti teikiama nuo kitų metų pradžios, sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė.
Eurai
Eurai / 123rf.com nuotr.

Jekaterina Rojaka sako, kad naujas priemones Vyriausybei planuojama teikti jau kitą savaitę.

„Judame maksimaliu greičiu, kitą savaitę planuojame teikti jau galutiniam svarstymui Vyriausybei“, – žurnalistams trečiadienį sakė J.Rojaka.

„Mums svarbu užtikrinti finansavimą – įgyvendinimas nusikelia praktiškai į kitus metus, tai turėtų būti užtikrintas finansavimas ir kitais metais. Šiemet padarysime visus namų darbus, kad metams prasidėjus būtų galima iškart pradėti su išmokomis“, – teigė ji.

Anot jos, jei priemonę pavyktų greitai suderinti su Europos Komisija, kvietimus įmonėms būtų galima išsiųsti dar šiemet.

Pasak viceministrės, Vyriausybei bus siūloma atsisakyti reikalavimo, kad visame sektoriuje 40 proc. įmonių turi būti patyrusios 30 proc. apyvartos kritimą – tik tokiu atveju įmonė iš šio sektoriaus galės pretenduoti į paramą. Šį kriterijų kritikuoja centro dešinės koalicijos kandidatė į premjerus Ingrida Šimonytė.

Vyriausybei bus siūloma palikti kriterijų, pagal kurį į paramą pretenduotų 30 proc. apyvartos kritimą patyrusios įmonės.

„Turėjome pirminius duomenis apie apyvartas, bet gavus detalesnius duomenis faktiškai matome, kad šis kriterijus (40 proc. sektoriaus kritimas – BNS) yra nepritaikytinas ir yra labiau ribojantis, nei duodantis naudos. Todėl siūlysime panaikinti antrą dalį, paliekant tik apyvartos kritimą“, – sakė J.Rojaka.

Jos teigimu, vien subsidijų poreikis siekia 100-200 mln. eurų, jų reikėtų apie 60-67 tūkst. įmonių. Tačiau kiek realiai bus skirta pinigų, spręs Vyriausybė – pasak J.Rojakos, indikacijos rodo, kad tikėtis galima maždaug pusės sumos.

„Jeigu finansavimas būtų numatytas mažesnis, mes galėtume judėti su skirtingais kriterijais, pavyzdžiui, taikyti mažesnį intensyvumą, arba didinti apyvartos kritimo procentą“, – sakė viceministrė.

Ji pridūrė, kad sprendimo reikia „labai greitai“ ir ministerija bent jau pritarimo schemai tikisi kitą savaitę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?