Pareigūnai: Kanados vežėjų protestas prie sienos su JAV gali pakenkti abiejų šalių ūkiui

Ambasadoriaus tilto Kanados ir JAV pasienyje blokada, kurią surengė Kanados vilkikų vairuotojai, protestuojantys prieš priemones, susijusias su COVID-19, gali gerokai pakenkti abiejų šalių ekonomikai, pripažįsta ir Kanados, ir JAV valdžios atstovai.
Protestas prieš pandemijos valdymo priemones Kanadoje
Protestas prieš pandemijos valdymo priemones Kanadoje / „Scanpix“/AP nuotr.

Dienraštis „The Guardian“ rašo, jog, be kita ko, gali nukentėti automobilių gamybos pramonė, nes šis tiltas jungia du automobilių gamybos centrus – Detroitą Jungtinėse Valstijose ir Vindzorą Kanadoje.

Iki protesto akcijos pradžios šį tiltą kasdien kirto 5–7 tūkst. sunkvežimių, kuriais buvo gabenamos automobilių gamybai reikalingos dalys.

Bendrovė „Ford“ jau paskelbė dėl blokados esanti priversta sustabdyti gamybą variklių gamykloje Vindzore ir sutrumpinti darbo dieną kitoje gamykloje.

„Jeigu blokada pagrindiniuose sienos kirtimo punktuose bus tęsiama, Kanados ekonomikai bus padaryta didelė žala“, – pareiškė Kanados banko vadovas Tiffas Macklemas.

„Manau, visiems ir Kanadoje, ir JAV svarbu suprasti, kad galima žala paveiks ir darbininkus, ir tiekimo grandines“, – savo ruožtu pareiškė Baltųjų rūmų atstovė spaudai Jen Psaki.

Protestai Kanadoje, įskaitant sostinę Otavą, prasidėjo praėjusį mėnesį – juos ėmė rengti vilkikų vairuotojai, nepatenkinti reikalavimu skiepytis nuo COVID-19 norint kirsti Kanados sieną su JAV.

Vėliau protestai peraugo į platesnio masto demonstracijas prieš apribojimus dėl COVID-19 ir platesnę ministro pirmininko Justino Trudeau vyriausybės politiką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai