Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (toliau – FNTT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir svetimo turto iššvaistymo. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.
Įtariama, kad Lietuvoje ir Lenkijoje veikiančios tarpininkavimo bendrovės galėjo nelegaliai Lietuvoje įdarbinti 39 Ukrainos piliečius ir neatsiskaityti su jais.
Įtariamos tarpininkavimo įmonės priklauso Lietuvos ir Ukrainos piliečiams. Lenkijoje veikianti ukrainiečiui priklausanti bendrovė, teikianti įdarbinimo paslaugas, yra Lenkijoje įdarbinusi ukrainiečius. Bendradarbiaujant su lietuviui priklausančia Lietuvoje veikiančia darbuotojų paieškos bendrove, minėti ukrainiečiai buvo įdarbinti Lietuvoje.
FNTT tyrėjai, nuvykę į įmonę, kurioje plušėjo viena ukrainiečių pamaina, išsiaiškino, kad minėti asmenys gali būti įdarbinti Lenkijoje, bet Lietuvoje jie dirba nelegaliai, nes neturi reikiamų leidimų. Ukrainiečiai taip pat skundėsi, kad su jais jau keli mėnesiai normaliai neatsiskaitoma. Duodama maždaug po 50 eurų savaitei ir vis žadama, kad bus atsiskaityta.
Norėdama išsiaiškinti, ar ukrainiečiai Lenkijoje įdarbinti legaliai, FNTT kreipėsi į atsakingas Lenkijos institucijas, o dėl Lietuvoje įdarbinimo paslaugas teikiančios bendrovės atlieka ikiteisminį tyrimą. Jau dabar nustatyta, kad minėtai bendrovei ukrainiečiams priklausantys darbo užmokesčio pinigai buvo pervesti, tačiau ukrainiečiai jų negavo.
Taip pat įtariama, kad šioje Lietuvoje veikiančioje bendrovėje buhalterinė apskaita buvo tvarkoma apgaulingai, o ukrainiečiams skirtos darbo užmokesčio lėšos iššvaistytos. Preliminariais duomenimis, galėjo būti iššvaistyta keliasdešimt tūkstančių eurų sąžiningai ukrainiečių uždirbtų pinigų.
FNTT atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 184 str. („Turto iššvaistymas“), 220 str. („Neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimas“) ir 222 str. („Apgaulingas apskaitos tvarkymas“). Po FNTT apsilankymo pinigus ukrainiečiai atgavo.