„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Pasaulinę lazerių rinką į priekį veda ambicingos Lietuvos įmonės

Lietuvos lazerių pramonė gyvuoja pusę amžiaus. Nuo pirmojo lietuvių sukonstruoto lazerio įžiebimo 1966-aisiais prabėgo jau beveik 50 metų ir šiandien Lietuvos lazerių pramonė vis labiau stebina pasaulį. Lietuvoje kuriamų produktų dėka veržiamės į lazerių pramonės milžinų gretas.

Lietuviški produktai, nustebinsiantys pasaulį Miunchene:

UAB „Optolita” pristatys ultraspartų lazerio impulsų selektorių, kurio pajėgumas leidžia dirbti net su 100 MHz lazeriais, kol artimiausi konkurentai apsiriboja impulsų selektoriais, tesiekiančiais 100 kHz. Planuojama, kad unikalus lazerio impulsų selektoriaus prietaisas  bus pritaikomas karinėje pramonėje ir medicinoje.

UAB „Teravil” sukūrė terahercinę spinduliuotę, kuri išsiskiria tuo, kad gali prasiskverbti ten, kur regimoji ir infraraudonoji spinduliuotė negalėtų. Būtent dėl šios savybės, medžiagos, kuriuos yra nepermatomos su įprasta kamera, staiga tampa skaidriomis. Skirtingai nei rentgeno aparatai, terahercai yra visiškai nekenksmingi, todėl viena iš potencialių jų pritaikymo sričių galėtų būti odontologija.

Eksplos nuotr./Eksplos lazeriai
Eksplos nuotr./Eksplos lazeriai

UAB „Femtika” pristatys ne mažiau įspūdingą kūrinį. Jų lazerinis nanofabrikas suteikia unikalią galimybę tiesiog namų sąlygomis kurti įvairius, maksimaliai funkcionalius mikrodydžio įrenginius. Jų kūrinys yra analogiškas galimybei naudojantis mobiliuoju kompiuteriu kurti programėles įvairioms problemoms spręsti. Būtent šis „Femtikos” kūrinys įgalins kiekvieną pasigaminti minirobotą, galėsiantį išvalyti geriamąjį vandenį, o taip pat ir prisidės prie tokių sričių kaip medicina, aplinkosauga ir robotika vystymo.

UAB „Ekspla” gali pasigirti moderniausiu trečios kartos suminio dažnio generacijos spektrometro sukūrimu. Šios kompanijos spektroskopai naudojami geriausiuose mūsų planetos universitetuose, Hitachi ir Mitsubishi tyrimų centruose, IBM, NASA ir JAV kariniame jūrų laivyne bei oro pajėgose. 2011 m. „Ekspla” tapo pirmąja Centrinės bei Rytų Europos kompanija, laimėjusia „Prism“ apdovanojimą už inovacijas fotonikoje, kuris dar yra žinomas ir kaip Oskaras fotonikos industrijoje.

UAB „Quantum Light Instruments” ruošia kompaktišką nanosekundinį lazerį „Kvantas Q1”, kuris telpa į moterišką rankinuką, o minimalūs reikalavimai aptarnavimui nulemia jo prieinamumą kiekvienam.

UAB „LIDARIS” siūlys moksliniais tyrimais pagrįstus sprendimus, leidžiančius optimizuoti lazerių optikos kokybę. Jie taip pat konsultuoja gamintojus, platintojus, lazerinę ir kosminių palydovų įrangą kuriančius optikos naudotojus siekdami užtikrinti maksimalią lazerių kokybę naudojant patikimiausius optinius elementus.

UAB „Šviesos konversija” yra ne tik pasaulinės lazerių industrijos lyderė, bet ir femtosekundinių lazerių gamybos iniciatorė. Ši įmonė buvo išrinkta inovatyviausia metų kompanija, o vėliau kartu su kompanija „Ekspla”, įsigijo ir JAV įmonę „Altos Photonics”, aprūpinančią Šiaurės Ameriką lazerių sistemomis. Parodoje ši kompanija pristatys savo TOPAS ir ORPHEUS serijos optinius stiprintuvus, o taip pat ir femotsekundinį lazerių sistemą PHAROS.

UAB „ELAS“ pristatys MASTER serijos lazerinio mikroapdirbimo stakles, kurios leidžia apdirbti įvairias medžiagas. Įmanomi taikymai – nuo saulės baterijų silicio sluoksnių šalinimo iki metalo gręžimo dyzeliniams purkštukams ir itin kietų medžiagų apdirbimo.

UAB „Evana Technologies“ – safyro raižymo įrangos gamintoja sukūrė kompaktinį safyro plokštelių raižymo modulį, gebantį vienu kartu įrėžti safyrą dviejuose skirtinguose gyliuose. Ši nauja raižymo technologija ženkliai padidiną šviesos ištraukimą iš šviestukų (LED) struktūrų, kurios yra formuojamos ant safyro plokštelių.

UAB „Integrated optics” – yra unikali kompanija, kuri gamina mažiausius pasaulyje nuolatinės veikos diodinius bei DPSS lazerius. Šie lazeriai yra degtukų dėžutės dydžio, kai tuo tarpu įmonės konkurentai gamina 5 ir daugiau kartų didesnius lazerius. Šis pasiekimas leidžia įmonės pramoniniams ir moksliniams klientams efektyviau vystyti savo technologijas ir mažinti įrangą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“