Muitinės antradienį paskelbtais duomenimis, eksportas JAV doleriais kovą, palyginti su tuo pat mėnesiu pernai, sumažėjo 6,6 proc., nors ekspertai prognozavo, jog nuosmukis sudarys vidutiniškai 14 procentų.
O importas minėtu laikotarpiu smuko 0,9 proc. vietoj prognozuotų vidutiniškai 9,5 procento.
Sausio–vasario mėnesiais, palyginti su tuo pat laikotarpiu pernai, Kinijos eksportas krito 17,2 proc., o importas sumažėjo 4 procentais.
Užsienio prekybos perteklius kovą sudarė 19,9 mlrd. JAV dolerių ir buvo didesnis už prognozuotus vidutiniškai 18,55 mlrd. JAV dolerių. Sausio–vasario mėnesiais Kinijos importas viršijo eksportą 7,09 mlrd. JAV dolerių.
Tačiau analitikai įspėja, jog koronaviruso pandemija, tebesiaučianti Kinijos prekybos partnerių šalyse, varžys tolesnį šalies užsienio prekybos atsigavimą.
„Blogiausi laikai Kinijos eksporto sektoriui dar neatėjo“, – pareiškė tyrimų bendrovės „Capital Economics“ ekspertas Julianas Evansas-Pritchardas.
Kinijos prekybos su Jungtinėmis Valstijomis perteklius, dėl kurio Vašingtonas buvo pradėjęs prekybos karą su Pekinu, kovą, palyginti su tuo pat mėnesiu pernai, sumažėjo 25,3 proc. iki 15,3 mlrd. JAV dolerių.
Vašingtono ir Pekino sausį pasirašytas „pirmojo etapo“ prekybos susitarimas paskatino „gana spartų“ tam tikrų prekių, kaip antai sojų ir kiaulienos, importo iš Jungtinių Valstijų augimą, pareiškė muitinės pareigūnas Li Kuiwen.
Tačiau apie užsienio prekybos perspektyvas likusiais šių metų mėnesiais jis kalbėjo atsargiai.
„Pastebėjome, jog COVID-19 plitimas pasaulyje tebespartėja ir daro didelį poveikį pasaulio ekonomikos plėtrai“, – pareiškė jis reporteriams.
„Tarptautinėje rinkoje smunkanti paklausa neabejotinai suduos smūgį Kinijos eksportui“, – pridūrė jis.