Australijoje įsikūrusios ir prieš vergovę kovojančios organizacijos „Walk Free Foundation“ tyrimai 2016 m. parodė, kad vergų yra daugiau, nei manyta anksčiau, o net du trečdaliai šių žmonių gyvena Azijos šalyse.
Šiuolaikiniai vergai dažniausiai verčiami dirbti už skolas, prievarta užsiiminėti seksu ar tarnauti juos nusipirkusiems žmonėms. Be to, viena iš šiuolaikinės vergijos formų laikoma yra prievartinė santuokos.
Po Indijos antrą vietą pagal vergų skaičių užima Kinija (3,39 mln.), Pakistanas (2,13 mln.), Bangladešas (1,53 mln.) ir Uzbekistanas (1,23 mln.).
Vis dėlto, Šiaurės Korėjoje yra daugiausiai vergų pagal jų užimamą visuomenės dalį. Šioje uždaroje komunistinėje šalyje vergauja net 4,37 proc. iš 25 mln. šalies gyventojų.
Žmogaus teisių gynėjų ataskaitose pažymima, kad Šiaurės Korėja taip pat neįdėjo visiškai jokių pastangų kovojant su vergija.
„Walk Free Foundation“ duomenimis, mažiausiai vergovės atvejų užfiksuojama Europoje, tačiau perspėjama, kad nuo skurdo ir konfliktų bėgančių žmonių kiekio didėjimas senajame žemyne gali padidinti žmonių pavergimo atvejų skaičių.
Australijos organizacijos skelbiami skaičiai apie šiuolaikinius vergus skiriasi nuo Jungtinių Tautų duomenų. Pastaroji organizacija skelbia, jog visame pasaulyje priverstiniu darbu turi užsiima apie 21 mln. žmonių.