Indeksas S&P 500 ūgtelėjo 0,5 proc. ir pasiekė 4239,18 punkto, viršydamas gegužės 7 dieną pasiektą rekordinę ribą.
„Dow Jones Industrial Average“ pakilo 0,1 proc. iki 34 466,24 punkto, tuo tarpu indeksas „Nasdaq Composite“, kuriame gausu technologijų įmonių, šoktelėjo 0,8 proc. iki 14 020,33 punkto.
Labai laukta vartotojų kainų pokyčių ataskaita parodė, kad per 12 mėnesių laikotarpį iki gegužės infliacijos lygis JAV paspartėjo iki 5 procentų.
Infliacijos augimą daugiausia lėmė energijos ir naudotų automobilių kainų šuoliai, kuriuos analitikai priskyrė atskiriems, tačiau laikiniems veiksniams.
„Tai dar vienas atvejis, kai buvo paskelbta apie infliacijos šuolį, tačiau niekam tai nerūpėjo“, – naujienų agentūrai AFP teigė LBBW banko rinkos strategas Karlas Haelingas. – Rinka žiūrėjo į kitą pusę.“
Pasak investicinės bankininkystės ir turto valdymo bendrovės „National Securities“ vyriausiojo rinkos stratego Arto Hogano, nors metinis vartotojų kainų indeksas (CPI) viršijo lūkesčius, tačiau mėnesinis prieaugis gegužę sulėtėjo iki 0,6 proc., palyginti su 0,8 proc. balandžio mėnesį, o tai iš esmės patvirtina JAV Federalinio rezervo sistemos (FRS) poziciją, kad didesnė infliacija bus laikina.
„Galbūt artėjame prie piko ir infliacija pradės lėtėti birželio, liepos mėnesiais“, – mano analitikas.
Kalbant apie atskiras bendroves, namų ūkio reikmenų ir baldų mažmenininkės RH akcijos pabrango 15,7 procento.
„GameStop“ akcijos atpigo 27,2 proc., kai vaizdo žaidimų mažmenininkė paskelbė pasamdžiusi porą buvusių „Amazon“ vadovų į generalinio direktoriaus ir finansų vadovo pareigas.