„Tokie dalykai, kaip vienkartiniai puodeliai – mados ir prabangos produktai – turėtų būti tinkamai apmokestinami, kad nesinorėtų jais naudotis arba naudojimasis jais jaustųsi finansiškai. Tai nebūtų didelis atliekų kiekis, bet toks apmokestinimas psichologiškai auklėtų“, – Seimo konservatorių frakcijoje pirmadienį sakė K.Navickas.
Vėliau BNS K.Navickas sakė, kad toks mokestis galėtų atsirasti greitai – 2017 arba 2018 metais.
„Kai pradėsime dirbti, o pirmiausia kibsime į darbus su atliekomis, tai tikiuosi, kad labai greitai pamatysime. Gal ir anksčiau (negu 2018 metais – BNS)“, – teigė K.Navickas, pasak kurio, „puodelio“ mokestis galėtų būti „toks, kad jaustųsi. Kad ir euras“.
K.Navickas teigė vienkartinių puodelių apmokestinimo su verslo atstovais dar nėra aptaręs: „Verslas tada turėtų pasiūlyti alternatyvas, jeigu mes turime siekį dėl aplinkos kokybės, turime ką nors daryti.“
K.Navicko manymu, didžioji dalis lėšų, surinktų už vienkartinius puodelius, turėtų tekti visuomenės švietimui.
„Įstatymiškai galima reglamentuoti, kur koks procentas nueitų. Švietimui turėtų būti skiriama ypač didelė dalis, ypač vartojimo įpročių kaitai, nes mes šią vietą labai apleidę – naudodamiesi tais produktais, nesusimąstome, kodėl aplinkosaugininkai taip daug kalba apie grėsmes“, – teigė K.Navickas.
Vienkartiniai puodeliai, priklausomai nuo jų dydžio, kainuoja 3–20 centų, tačiau dažnai jų kaina būna įtraukta į gėrimo kainą.