Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Paskolos keliauja iš paskos

Geresnio gyvenimo ar mokytis į užsienį išvykstantys tautiečiai, turintys paskolų Lietuvos bankuose, neturėtų užmiršti šio įsipareigojimo. Bankų atstovai ir finansų specialistai pataria, prieš išvykstant, rasti optimalų būdą paskolai grąžinti.
Negrąžintos paskolos keliauja paskui emigrantus.
Negrąžintos paskolos keliauja paskui emigrantus. / Gedimino Savickio/BFL nuotr.

Vilnietė Gabija viename komerciniame banke turinti 15 tūkst. Lt vartojamąją paskolą, pavasarį ketina išvažiuoti mokytis ir dirbti į Didžiąją Britaniją.

„Paskolą turėsiu mokėti ir toliau, tačiau pervedinėti pinigus iš angliškos sąskaitos į lietuvišką yra gana brangu. Už tarptautinį pavedimą bankas nuskaičiuoja apie 20 svarų sterlingų (apie 82 Lt), todėl norėčiau rasti būdą paskolą perkelti arba atidėti“, – pasakojo Gabija.

Bankininkai aiškina, kad nusprendus išvykti svetur ir turint paskolą, geriausia pasikonsultuoti banke.

„Kirtus Lietuvos sieną, paskola niekur nedings – kaupsis delspinigiai, o toliau paskolos nemokant, bus kreipiamasi į antstolius, žmogus gali būti ieškomas“, – sakė vartojamųjų paskolų banko „Bigbank“ Lietuvos filialo vadovas Maksimas Melamedas.

Kirtus Lietuvos sieną, paskola niekur nedings – kaupsis delspinigiai, o toliau paskolos nemokant, bus kreipiamasi į antstolius, žmogus gali būti ieškomas.

Jo teigimu, turimą paskolą galima „perkelti“ kitam žmogui – susitarti, kad tam tikrą laiką paskolą mokės giminaitis, šeimos narys ar kitas artimas žmogus.

„Galima gauti vadinamąsias „kredito atostogas“ – kuriam laikui bankas gali sutikti atidėti paskolos mokėjimą. Tokiu atveju nesumokėtą sumą žmogus grąžintų grįžęs“, – aiškino M.Melamedas.

Būtina tartis

SEB banko Šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė taip pat įspėja, jog išvykstant, svarbiausia konsultuotis su banku.

„Jei žmogus nori išvykti svetur trumpam laikotarpiui, bankas paskolos grąžinimą greičiausiai tiesiog atidėtų. Taip pat bankas gali sutikti, kad žmogus tam tikrą laiką mokėtų tik palūkanas, o paskolos sumą grąžintų vėliau. Galima tiesiog atiduoti visą sumą iškart“, – sakė J.Varanauskienė. „Nemažai Lietuvos bankų turi filialus užsienyje, o tarpbankiniai pervedimai visuomet yra pigesni. Jei žmogus išvažiavęs uždirba pakankamai, jis gali tiesiog toliau mokėti paskolą įprasta tvarka“, – sakė finansų sprendimų įmonės „AVSC Group“ finansų konsultantas Tadas Armonavičius.

Daugės bėglių

Pasak įdarbinimo agentūros „East West Consulting“ direktorės Kristinos Mečinskaitės, kitąmet gali daugėti ir tokių, kurie, turėdami paskolas, tikisi nuo jų paprasčiausiai pabėgti.

„Į užsienį išvažiuojantys dirbti žmonės su mumis informacija apie turimas paskolas nesidalina, nes baiminasi, kad paskola gali tapti kliūtimi išvykti. Manau, ateinančiais metais „bėglių“ gali daugėti – ekonominė situacija blogėja ir nenustebčiau, jei būtų daugiau mėginsiančių išsisukti nuo paskolos grąžinimo“, – sakė K.Mečinskaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais