Patikrinimas turguose: neapskaitytų pinigų kiekis siekė nuo 33 proc. iki 94 proc.

Jau kurį laiką prekiauti uždarose turgavietėse galima tik su kasos aparatais, o prekeivius patikrinę pareigūnai pastebėjo, kad grynųjų pinigų kasose yra kur kas daugiau nei turėtų būti pagal jų rodmenis, rašo portalas delfi.lt.
Turgaus prekeiviai ir lankytojai sunkiai pratinasi prie kasos aparatų.
Turgaus prekeiviai ir lankytojai sunkiai pratinasi prie kasos aparatų. / Irmos Ozturhan/15min.lt nuotr.

Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininkas Audrius Vaskela portalui teigė, kad rugsėjį pareigūnams apsilankius Vilniaus Kalvarijų ir Halės turgavietėse ir patikrinus per 10 prekybos vietų, oficialiai neapskaitytų pinigų kiekis sudarė nuo 33 proc. iki 94 proc.

„Neapskaitytų pinigų buvo aptikta didžiojoje daugumoje patikrintų prekybos vietų. Patikrinimų rezultatai patvirtina keltas prielaidas, kad prekyba turgavietėse vykdoma pažeidžiant įstatymus, dalis gaunamų pajamų yra oficialiai neapskaitoma ir nuo jų nėra sumokami privalomi mokesčiai, kas sukuria vadinamą „šešėlį“, – sako A.Vaskela.

Statistikos departamento duomenimis, šalies turgavietėse prekybos apyvarta 2017 metų antrąjį ketvirtį siekė 95 mln. eurų ir, palyginti su pirmuoju ketvirčiu, padidėjo 14,2 proc. to meto kainomis. Prekybos apyvarta maisto produktais buvo 36,6 mln. eurų, o nemaisto produktais – 53,4 mln. eurų. Šalyje veikiančiose 103 turgavietėse buvo 28,2 tūkst. prekybos vietų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis