Muitai medžiagoms, kurios naudojamos galios transformatoriuose ir elektros varikliuose, sudarys nuo maždaug 37 iki 46,3 proc., savo svetainėje paskelbė prekybos ministerija.
Šiomis priemonėmis, pasak ministerijos, siekiama užkirsti kelią produktų pardavimui žemesne už savikainą kaina.
Antra pagal dydį pasaulio ekonomika, kuri pagamina daugiau kaip pusę pasaulio plieno, nuolat sulaukia ES kaltinimų dėl pasaulio rinkų užtvindymo plienu ir aliuminiu, pažeidžiant tarptautinius prekybos susitarimus.
Šis Kinijos sprendimas yra naujasis žingsnis kovoje su kitomis šalimis dėl specialiojo metalo – vadinamojo orientuoto grūdėtumo elektrotechninio plieno, – kurioje pasitelkiama politika akis už akį.
Pernai gegužę ES nustatė panašius muitus orientuoto grūdėtumo elektrotechninio plieno importui iš Kinijos, taip pat tokių produktų importui iš kitų šalių. Agentūra „Bloomberg“ tą sprendimą paaiškino siekiu sumažinti konkurenciją ES gamintojams.
Tačiau tas sprendimas Kiniją paskatino pradėti tyrimą dėl importo iš Europos gamintojų.
Tokius muitus Kinija buvo įvedusi ir anksčiau. 2012 metais Pasaulio prekybos organizacija (PPO) nustatė, kad Kinijos taikomi muitai tam tikros rūšies plienui iš JAV pažeidė prekybos taisykles. 2015 metais Pekinas sulaukė organizacijos papeikimo už tai, kad, nepaisant minėto sprendimo, ir toliau taikė tuos muitus.