4. Jeigu Graikija pasitrauks, ir kiti paseks jos pavyzdžiu
Pagrindinė baimė dėl Graikijos pasitraukimo yra ta, kad kiltų domino efektas – jos pavyzdžiu gali pasekti ir kitos valstybės.
Yra pagrindo manyti, kad taip nenutiktų – Europos Sąjunga ėmėsi žingsnių, kad vienos šalies finansiniai sunkumai nepaveiktų kitų šalių. Pasitraukus Graikijai, Europos ekonomika netgi galėtų atsigauti.
Tačiau visgi būtų klaida manyti, kad po Graikijos pasitraukimo galintis kilti neaiškumas nepaveiktų kitų valstybių – tokios valstybės kaip Airija ar Portugalija, anksčiau gavusios finansinę pagalbą, galėtų vėl kristi į krizę.
Be to, Graikijos pasitraukimas pakeistų požiūrį į bendrą valiutą. Europos Sąjungos Komisija anksčiau apibūdino narystę euro zonoje kaip neatšaukiamą, tačiau Graikijos pasitraukimas rodytų, kad tai nebegalioja.
5. Pasaulio ekonomikai tai nepatiktų
Pasaulio ekonomikoje Graikija užima nežymią dalį. Buvęs „Goldman Sachs“ ekonomikos vadovas Jimas O'Neilas yra suskaičiavęs, kad Kinija Graikijos dydžio ekonomiką sukuria kas tris mėnesius.
Tačiau Graikijos vaidmuo pagrindinių pasaulio valiutų rinkoje rodo, kad jos negalima nuvertinti.
Pasaulio biržos krito ir kilo kartu su gandais apie tai, kokia ateitis laukia Graikijos.
Graikijos kreditoriai, tokie kaip Europos centrinis bankas ir kitos Europos šalys, išsyk patirtų nuostolių.
Net jeigu Graikija pasiektų sutartį, jos problemos nebūtų išspręstos per vieną naktį. Lygiai kaip nebūtų atsakyta į kritiką dėl euro ateities. Nežinomybė būtų neišvengiama.