„Kairieji nepritarė tam variantui, mes manome, kad priimtos pataisos, kurios daugiau remia turtingus žmones neturtingųjų sąskaita, mums nepriimtina“, – „Žinių radijo“ laidoje „Aktualusis interviu“ sakė Algirdas Sysas.
Pensijų reforma numato, kad nuo balandžio pirmosios iki rugsėjo gyventojai galės pasirinkti, kaip nori taupyti savo senatvei – grįžti į „Sodrą“, kaupdami prisidėti savo lėšomis, nieko nekeisti.
Sveikatos apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas aiškino, kad į „Sodrą“ vertėtų grįžti tiems, kuriems iki pensijos liko mažiau nei septyneri metai.
„Likus iki pensinio amžiaus 7 metams, yra rizikinga dalyvauti pensijų kaupime, nes tai per trumpas laikas sukaupti žymią dalį pensijos“ , – sakė A.Bitinas. Jo teigimu, tik nedaugelis gauna didelius atlyginimus ir per tokį trumpą laikotarpį pensijai gali sukaupti žymesnę sumą.“
Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidento Žilvino Šilėno teigimu, pensijų reforma iš tiesų nesuteikia jokios pasirinkimo laisvės.
„Grįžimas yra tik į vieną pusę. Gyventojai turi pseudo galimybę. Pasirinkti išeiti iš „Sodros“ niekas nesiūlo“, – sakė Ž.Šilėnas.