70 proc. nelegaliai dirbusių – Ukrainos piliečiai. Tačiau, kaip pastebi Darbo inspekcija, buvo ir kitų šalių piliečių. Pavyzdžiui, įmonėje, kurios pagrindinė veikla transporto paslaugos, nelegaliai dirbo Gruzijos Respublikos pilietis, neturėjęs leidimo gyventi Lietuvos Respublikoje; kitoje įmonėje, kurios pagrindinė veikla yra žmonių sveikatos priežiūra ir socialinis darbas, nelegaliai (nesudarius darbo sutarties) dirbo du Izraelio piliečiai, taip pat neturėję leidimų dirbti mūsų šalyje; Filipinų Respublikos pilietis nelegaliai dirbo įmonėje, kurios pagrindinė veikla yra viešasis maitinimas.
Beje, šiųmetė statistika rodo, kad nelegaliai dirbančių užsieniečių skaičius išlieka nepakitęs. Per visus 2017 metus nustatyta 130 nelegaliai dirbusių užsieniečių. Didžioji dalis dirbo statybose (80 asmenų), nemažai – apdirbamojoje gamyboje (19), administracinėje ir aptarnavimo veikloje (11). 77 asmenys dirbo įmonėse, o 53 vykdė neregistruotą individualią veiklą.
Darbo inspekcija praneša, kad pernai dėl 54 asmenų kreipėsi į Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės šalių darbo inspekcijas dėl informacijos apie užsienio piliečių, komandiruotų į Lietuvos Respublikos įmones, darbo teisėtumą, kartu su Policija darbo inspektoriai dalyvavo Europolo organizuotoje akcijoje ir vykdė bendrus patikrinimus Lietuvos statybų sektoriuje. Dėl galimo darbuotojų išnaudojimo darbui VDI perdavė Policijai keturias medžiagas.