Rinkos dalyviai prognozuoja, kad brangimo tendencijos išsilaikys iki pat metų galo, o pigimo galime sulaukti nebent kitąmet, penktadienį rašo dienraščiai „Vilniaus diena“ ir „Kauno diena“.
Manoma, jog kitų metų pradžioje bus pasiektas pikas ir vidutinė elektros kaina rinkoje gali priartėti prie 64 eurų už megavatvalandę ( MWh) ribos.
„Artimiausio laikotarpio kainas stimuliuoja naujausi įvykiai Japonijoje ir kilusi suirutė dėl atominių elektrinių, neaiški situacija dėl Skandinavijos vandens išteklių. Visa tai kuria neaiškumą dėl ateities ir didesnių kainų lūkesčius“, – sako „Enefit“ generalinis direktorius Liudas Liutkevičius.
Pasak jo, įsibėgėjus 2012 matams, mažesnių elektros kainų galima tikėtis normalizavusis kitų energijos išteklių kainoms, atpigus naftai.
„Praėjusiais metais buvo gerokai didesnė hidrogeneracijos dalis, todėl vidutinė elektros kaina buvo mažesnė“, – sakė Lietuvos elektros rinkos valdytojos bendrovės „Baltpool“ direktoriaus pavaduotojas plėtrai Tadas Adomaitis.
Lietuvos elektros biržoje balandį vidutinė elektros kaina siekė 146,87 lito už MWh ir buvo beveik 10 proc. mažesnė nei kovą, kai vidutinė elektros kaina buvo šoktelėjusi net iki 163 litų už vieną MWh.
Tačiau palyginus šių metų balandį su tuo pačiu periodu pernai, pastebima, kad elektros kaina per metus padidėjo net 14 proc. 2010-ųjų balandį vidutinė elektros kaina biržoje siekė 128,95 lito už vieną MWh.
Lietuva iki 2015 metų rengiasi visiškai atverti elektros rinką, t. y. nebereguliuoti elektros kainų vartotojams, o šie turėtų savarankiškai rinktis elektros tiekėjus.