Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2012 07 13 /14:35

Pilies gatvės kavinės didelių nuostolių dėl liūties nepatyrė

Ketvirtadienio vakarą sostinėje smarkiai lijo, Vilniaus gatvės virto srauniomis upėmis. Sostinės gyventojai ir svečiai stebėjo Pilies gatve plaukiančias kėdes bei stalus. Tačiau Pilies gatvės restoranai ir kavinės teigia dėl potvynio didesnių nuostolių nepatyrusios, visus stalus, kėdes ir skėčius pavyko sužvejoti.
Liūtis Vilniuje
Liūtis Vilniuje / 15min.lt skaitytojo V.Tamošaičio nuotr.

15min.lt jau rašė, kad ketvirtadienį dėl smarkios liūties Pilies gatve plaukė įvairūs kavinių baldai. Tačiau kalbinti restoranų atstovai teigė didelių nuostolių nepatyrę.

Daugiau liūties VAIZDŲ rasite čia.

„Pilies kepyklėlės“, kur nuo lietaus teko slėptis ir dainininkui Andriui Mamontovui, atstovė aiškino, kad kavinė dėl liūties nenukentėjo, tačiau prarado dalį klientų.

„Nuostolių kaip ir nebuvo, tik, aišku, tuo laikotarpiu buvome užsidarę, tai jau patyrėme nuostolį. Užsidarę buvome apie porą valandų, o gal ir ilgiau“, – kalbėjo „Pilies kepyklėlės“ atstovė. Nors į kavinę pateko daug vandens, joks turtas nesugadintas. Klientams tik teko kurį laiką sėdėti susikėlus kojas ant kėdžių. Trumpam buvo dingusi ir elektra, tačiau kavinės darbuotojai patys išsprendė šią problemą.

„Pilies šokoladinės“ darbuotoja aiškino, kad nuostolių kavinė visiškai nepatyrė, užsidaryti liūties metu taip pat neprireikė. Šokoladinę nuo vandens srovės apsaugojo kiek aukščiau esantis „Charlie Pizza“ restoranas.

„Tiesiog gaudėme stalus, kėdes, palapines ir t.t. Plaukė net ir šviestuvai. Viską pasigavom“, – džiaugėsi „Charlie Pizza“ Pilies gatvėje atstovė ir sakė, kad nuostolių beveik nepatyrė.

Alaus restorano „Aula“ darbuotoja teigė, kad liūtis užpylė jų rūsį, tačiau jokių nuostolių restoranas taip pat nepatyrė.

Tačiau tokia situacija, kai rūsius užlieja vanduo, o kai kur namuose liūties metu iš kanalizacijos veržiasi vanduo, neturėtų susidaryti.

Vilniaus savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento direktorius Virginijus Pauža 15min.lt aiškino, kad dėl apsemtų patalpų yra kalta sena nuotekų sistema.

„Šitie vandens nuotekų tinklai buvo pastatyti būtent Antakalnio rajone, kur ketvirtadienį atsivėrė smegduobė. Panašiai prieš 50 metų. Bet organizuotos teritorijos plečiasi, o vamzdžiai likę tie patys. Vamzdžiai nespėja taip greitai sugerti tokio kiekio vandens”, – sakė V.Pauža.

Jo teigimu, šiuo metu yra rengiamas specialus planas lietaus nuotekų sistemos tvarkymui. Vilniaus savivaldybė tikisi projektui gauti pinigų iš Europos Sąjungos 2014-2020 metų paramos. Iki 2014 metų, panašu, situacija nesikeis.

„Vilniaus miesto savivaldybė lėšų tam neturi“, – teigė V.Pauža.

Vilniaus meras Artūras Zuokas, paklaustas, kada Vilniaus nesems kiekviena didesnė liūtis, teigė, kad tokios gamtos anomalijos tikrai pridaro problemų, tačiau tik kai kuriose miesto vietose.

„Kai prapliumpa liūtys, prilyginamos ypatingiems gamtos įvykiams, gali pasitaikyti netikėtumų. Pastaruoju metu stebime įdomius gamtos reiškinius, tokias lokalines liūtis. Tarkim, ketvirtadienį. Pilaitėje švietė saulė, todėl jeigu iš senamiesčio būtumėte paskambinę į Pilaitę, jumis nepatikėtų, kad lyja“, – teigė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Anot mero, miestas planuoja renovuoti lietaus nuotekų sistemą, jeigu tam gaus ES paramą.

„Esame dalį lietaus nuotekų sistemos sutvarkę. Tarkim, Gerosios Vilties žiede po renovacijos net per dideles liūtis kol kas neesame turėję problemų. Taip pat patvarkyta praeitais metais T.Narbuto gatvė. Miesto lietaus kanalizacijos sistema veikia gana neblogai, išskyrus keletą vietų, kurias tikimės sutvarkyti“, – sakė A.Zuokas.

VIDEO: užėjau išgerti kavos ir pradėjo lyti...

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos