Vilma vienoje vaistinių pirko „Nurofen Forte“ 150 ml pakuotę. Parsinešusi ją namo moteris pastebėjo, kad etiketė yra dviguba. Nulupusi viršutinę, Vilma pamatė identišką informaciją apie vaistą lenkų kalba.
„Vaistinėse prekiaujama vaistais iš Lenkijos, nulupus lietuvišką etiketę, matoma lenkiška. Vis dar neapsimoka keliauti apsipirkti svetur? Net farmacija tai supranta“, – svarstė Vilma.
Vaistinėse prekiaujama vaistais iš Lenkijos, nulupus lietuvišką etiketę, matoma lenkiška. Vis dar neapsimoka keliauti apsipirkti svetur? Net farmacija tai supranta, – svarstė Vilma.
Lenkijoje tokia pati vaistų pakuotė kainuoja apie 28 zlotus (6,5 euro), Lietuvoje vaistinėje šį preparatą galima nusipirkti už 8–10 eurų.
Nors lietuviška ir lenkiška etiketės vizualiai šiek tiek skiriasi, pateikta informacija apie vaistą yra identiška. Vilma mano, kad šiuo vaistu yra prekiaujama Lenkijoje, o vėliau jau Lietuvos verslininkų vaistai yra perpardavinėjami Lietuvoje.
Į Lenkiją važiuojantys apsipirkti Lietuvos gyventojai jau seniai atrado, kad pas kaimynus pigesni ne tik maisto produktai, buitinė chemija, technika, bet ir vaistai. Todėl tautiečiai, užsukę į Suvalkus, nepamiršta užeiti ir į vaistinę. Savo patirtimi dažnai jie dalijasi feisbuko grupėje „Apsipirkimas Lenkijoje“ – jų pateikiami čekiai liudija, kad tikrai kai kuriuos vaistus Lenkijoje galima įsigyti pigiau.
Kaip vaistai atsirado Lietuvoje?
Tačiau „Nurofen“ su dviguba etikete Lietuvą greičiausiai pasiekė ne lietuviškai vaistinei įsigijus jį Lenkijoje. Tokį produktą Lietuvos vaistinei , panašu, pateikė pats gamintojas.
„Vaisto registruotojo atstovas Lietuvoje informavo Tarnybą, kad šie vaistai (serija 727163) buvo gaminami Lenkijoje, licencijuoto vaistų gamintojo. Juos perpakavo Lenkijos gamintojas (turintis tam teisę) į lietuvišką pakuotę ir jie buvo oficialiai vežami į Lietuvą, parduodami Lietuvos platinimo įmonėms“, – 15min paaiškino Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT).
Tarnybos Vaistų kontrolės laboratorija nustatė, kad lietuviško ir lenkiško ženklinimo duomenys sutampa: nurodyta ta pati serija, tinkamumo vartoti laikas (09/2019), ta pati informacija dėl vaistinio preparato laikymo sąlygų, tinkamumo vartoti termino atidarius, dozavimo. Sutampa ir vaistinio preparato registruotojo adresas.
Tarnyba šiuo metu laukia papildomos informacijos iš vaistų registruotojo, kodėl būtent taip buvo nuspręsta įpakuoti vaistą – ant lenkiškos pakuotės užklijuoti lietuvišką.
Tarnyba patikino, kad vaistas tikrai yra kokybiškas ir saugus vartoti. Tačiau vaisto registruotojas nesilaikė tam tikrų reikalavimų vaisto pakuotės ženklinimui ir turės tai paaiškinti bei imtis veiksmų, kad tokie atvejai ateityje nepasikartotų.